01.12.2021 14:36
Ölmeden önce su kuyusuna isimlerini yazmıştı! Songül Sarı'nın babası ve kardeşleri serbest

Bartın'da hakkında kayıp ihbarı verilen ve başlatılan arama çalışmalarının ardından cesedi su kuyusunda bulunan Songül Sarı'nın, cesedin duvarlarına kardeşlerinin ve babasının ismini yazdığı öğrenildi. Bunun üzerine gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen 3 kişi, mahkeme kararıyla serbest kaldı.

Bartın’da su kuyusunda cesedi bulunan 31 yaşındaki Songül Sarı'nın kuyunun etrafındaki duvara babasının ve kardeşlerinin isimlerini yazmasının ardından olayla ilgili inceleme başlatıldı. Adliyeye sevk edilen baba ve kardeşler serbest kaldı.

Bartın’ın Gecen Mahallesi’nde ailesi ile birlikte yaşayan 31 yaşındaki Songül Sarı hafta sonu öğle saatlerinde evden çıktı ve bir daha kendisinden haber alınamadı. Aile bireyleri Sarı’ya ulaşamayınca durum emniyet ekiplerine bildirildi. Emniyet ekipleri ve aile üyelerinin yaptığı arama çalışmaları sonucunda Sarı’nın cansız bedenine köy yakınlarında yer alan bir tarladaki su kuyusunda ulaşıldı.


Songül Sarı'nın cesedi 6 metre derinlikteki kuyuda bulundu.

DUVARA ÖLÜMÜNDEN SORUMLU TUTTUĞU KİŞİLERİ YAZDI

Bölgeye sevk edilen ekiplerce 6 metre derinliğindeki kuyudaki su, motorlu pompalarla boşaltıldı. Daha sonra Sarı’nın halata bağlanan cesedi kuyu dışına çıkarıldı. Olayla ilgili soruşturma devam ederken Sarı’nın cansız bedeninin bulunduğu su kuyusunun duvarına ölümünden sorumlu tuttuğu iddia edilen babası E.S. ile kardeşleri İ.S. ve Ü.S., emniyetteki ifadelerinin ardından Bartın Adliyesi’ne sevk edildi.

Songül’ün kardeşleri İ.S. ve Ü.S.; Cumhuriyet Savcılığında, babası E.S. ise sevk edildiği nöbetçi mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Kaynak : İHLAS HABER AJANSI
YORUMLAR