31.05.2021 06:35
Kocaeli TEM'de zincirleme kaza: 20 yaralı

Kocaeli'nin İzmit ilçesi TEM otoyolunda bariyerlere çarpan bir tır zincirleme kazaya neden oldu. Aralarında tır ve yolcu otobüslerinin de bulunduğu 21 araç birbirine girdi. Trafiği saatlerce kilitleyen kazada 20 kişi yaralandı.

Kocaeli’de kontrolden çıkan tır bariyerlere çaptı. Kaza nedeniyle arkasından gelen aralarında kamyon, yolcu otobüsü, otomobilin olduğu 21 araç birbirine girdi. Zincirleme kazanın ardından ortalık savaş alanına döndü.

Kaza İzmit ilçesi TEM Otoyolu’nda meydana geldi. Saat 4.30 sıralarında İstanbul'a doğru seyreden bir tır bariyerlere çarptı. Tırın ters dönmesiyle araçlar peş peşe birbirine girdi.

20 KİŞİ HASTANEYE KALDIRILDI

Kazaya aralarında tır ve yolcu otobüslerinin de bulunduğu 21 araç karıştı. Çok sayıda vatandaş araçlarda sıkıştı. Olay yerine çok sayıda itfaiye, sağlık ve polis ekibi sevk edildi. Kurtarma çalışması başlatıldı. Kazada yaralanan 20 kişi ambulanslarla hastaneye kaldırıldı.

OTOYOL SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ

Kazada TEM Otoyolu savaş alanına döndü. Tırlarda bulunan malzemeler yola saçıldı. Havadan çekilen bu görüntüler kazanın boyutunu gözler önüne serdi.

Otobüslerdeki yolcular tahliye edilip belediye araçlarıyla İzmit Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne götürüldü.

KAPANAN OTOYOL TRAFİĞE AÇILDI

Kaza nedeniyle TEM Otoyolu trafiğe kapatıldı, Kilometrelerce kuyruk oluştu. Araçlar, İzmit Doğu Gişeleri ve İzmit Batı Gişeleri’nden D100 Karayolu’na yönlendirildi. Bazıları kullanılamaz hale gelen araçların kaldırılmasıyla yol yeniden trafiğe açıldı.

Kaynak : İHA
YORUMLAR