21.09.2021 13:55
Hasta yavru kediyi poşete koyup çaldılar

Sivas'ta annesi tarafından terk edilen bir yavru kediyi sahiplenerek bakımını üstlenen Osman İmirhan, hırsızların kurbanı oldu. Hasta hayvanı iki kağıt toplayıcısının poşete koyarak çaldığı iddia edildi.

Sivas'ta annesinin terk ettiği ve bu nedenle Osman İmirhan'ın sahiplendiği 2 buçuk aylık yavru kedi çalındı. Hasta ve yavru kediyi bir bakkalın önünden kağıt toplayıcısı iki kişinin poşete koyarak çaldığı öne sürüldü.

Mevlana Mahallesi 1.sokakta bulunan bir bakkalda meydana gelen olay, duyanları şaşkına çevirdi. Osman İmirhan 2.5 aylıkken annesi tarafından terk edilen kediyi sahiplendi. İmirhan, yavru kediye bu süreçte gözü gibi baktı. Mahallenin maskotu haline gelen tekir cinsi Arthur isimli kedi geçtiğimiz gün sabah saatlerinde kimliği belirlenemeyen kişilerce çalındı.

KAMERA KAYITLARINI İNCELEDİ

İddiaya göre, bakkalın önüne gelen iki kağıt toplayıcısı yavru kediyi torbaya koyarak çaldı. Osman İmirhan kedisini bir süre göremeyince endişelendi. Görgü tanığı komşusu genç adama kedisinin iki kağıt toplayıcısı tarafından torbaya koyularak götürüldüğünü söyledi. Daha sonra kamera kayıtlarını inceleyen İmirhan, kedisinin çalındığını anlayınca polis ekiplerine haber verdi. Minik Arthur’un bulunması için polis ekiplerince çalışma başlatılırken İmirhan, tedavisi hala devam eden kedisinin hayatından endişe ediyor.

"TEDAVİSİ TAMAMLANMADI, GERİ GETİRMESİNİ İSTİYORUZ"

Osman İmirhan, kediyi çalana seslenerek, “Burada küçük bir kediye bakıyorduk. Kendisi 2 buçuk aylıkken annesi tarafından terk edildi. Biz bakmaya başladık. Bu 2 buçuk ayın içerisinde de kendisi bir kaza geçirdi. Aracın altında kaldı, bu süre zarfında da biz baktık. Bütün veteriner işlemlerini biz üstlendik. Sağlık karnesi ve kimliği benim üzerime kayıtlı, ismi Artur. Henüz iyileşmedi. tedavisi devam ettiği için iki haftada bir iğne yaptırıyorduk kendisine. Dün de 11 buçuk civarında kimliği belirsiz şahıslar tarafından kaçırıldı. Şahısların yüzleri görgü tanıkları ifadeleri ile tespit edip karakola giderek ifade verdik. İfadeler sonucunu bekliyoruz. Kedimizin bulunmasını istiyoruz çünkü hala bağırsağında problem var ve sağ ayağı felç olduğu ve kullanamadığını şu an hala sıkıntılı olduğunu biliyoruz. Bunu duyup görüyorsa da kendisinden kediyi geri getirmesini istiyoruz” dedi.

"PARASAL DEĞERİ YOK, MANEVİ DEĞERİ VAR"

İmirhan, kedinin parasal bir değerinin olmadığını ve manevi değeri olduğunu belirterek, “Boynunda bir tasması vardı. Muhtemelen tasmadan dolayı da ismi yazdığı için değerli sandılar, parasal yönden bakıyorlar. Parasal bir değeri yok manevi bir değeri var. Satımı asla olamayacak bir hayvan cinsi zaten tekir. Bunu Pet Shop’lara söylediği zaman kediyi kaldırıp çöpe atarlar. Hayvan kendine bakabilecek bir durumda değil. Biz bu hayvanın bir an önce bulunmasını istiyoruz."

"Kağıt toplayıcı bir kadın ve yanında 18-20 yaşları arasında genç bir çocuk vardı. Çöpün kenarında torbaya sarılıp götürülüyor. Bizim komşumuz görmüş ben görmedim. O gördükten sonra beni aradı sonrasında kamera kayıtlarından izledik ve tespit ettik bu şekilde olduğunu. Yaptığı canice bir hareket. Başkası kendi çocuklarına yapsa bilmiyorum hoşuna gider mi o da can taşıyor bu hayvan da can taşıyor. Alınmasından daha çok zorumuza giden hala rahatsız olması. Bu konu bizi çok üzüyor ve bir an önce bulunmasını istiyoruz. Bütün karakollar ve sayfalara fotoğraflarını paylaştık. Sadece bulunmasını istiyoruz başka bir talebimiz yok, kedimizi geri istiyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak : İHA/SİVAS
YORUMLAR