11.05.2021 18:35
Haciz sırasında avukatın yanağını ısıran saldırgana hapis

Bursa'nın Orhaneli ilçesinde haciz işlemi sırasında avukatı yanağından ısıran ve icra memuruna hakaret eden saldırgana 2 yıl 6 ay, haciz işlemine bıçakla direnen annesine ise 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verildi.

Bursa'da haciz sırasında avukatın yanağını ısıran kişiye 2 yıl 6 ay, annesine 3 yıl 1 ay hapis cezası verildi.

SALDIRGAN AVUKATIN YANAĞINI ISIRDI

27 Temmuz 2018 tarihinde Orhaneli’nin Göynükbelen Mahallesi’nde Bursa Barosu üyesi Av. Cüneyt Bülent Şeker, müvekkilinin koyun sattığı Sekmen ailesinin 80 koyununu haczetmek üzere gittiklerinde kendilerine karşı konuldu.

Sanık Ömer Konuk, Avukat Şeker’in yanağını ısırırken, annesi Sevim Konuk da elinde bıçakla haczi önlemeye çalıştı. Bu esnada, İcra Memuru Sekmen ağır hakaretlere maruz kaldı.

TOPLAMDA 2 YIL 6 AY CEZA VERİLDİ

Dava, Orhaneli Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Mahkeme, sanık Ömer Konuk’a, kamu görevlisine hakaret ve mala zarar verme suçlarından beraatine karar verirken, yargı görevi yapan kişilere yönelik “görevi yaptırmamak için direnme suçundan 2 yıl hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme bu cezayı 1 yıl 8 aya indirdi.

Ömer Konuk’a, Av. Cüneyt Bülent Şeker’e yönelik kasten yaralama suçundan da 1 yıl hapis cezası veren mahkeme, Şeker’in yüzünde iz kaldığı için cezayı bir kat artırarak 2 yıl hapse çevirerek toplamda 2 yıl 6 ay ceza verdi.

ANNE 3 YIL 1 AY 15 GÜN HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI

Sanıklardan anne Sevim Konuk ise Av. Cüneyt Bülent Şeker ve İcra Memuru Mustafa Sekmen’e yönelik “yargı görevi yapan kişilere görevi yaptırmamak için direnme suçunu bıçakla işlediği için önce 3 yıl 9 ay hapsine hükmedildi. Ceza indirimi sonucu anne Konuk, 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

DAVAYI BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ'NE TAŞIDI

Mahkemenin sanıklara verdiği cezayı az bulan Av. Cüneyt Bülent Şeker, davayı Bölge Adliye Mahkemesi’ne taşıdı.

Şeker dilekçesinde, sanık Ömer Konuk’un kamu görevlisine hakaret suçunun sabit olduğunu, bu konuda verilen beraat kararı ile mala zarar verme suçundan verilen beraat kararının da hatalı olduğunu, iki kararın da kaldırılarak sanığın bu iki suçtan da cezalandırılmasını istedi.

Şeker ayrıca, olay sırasında ceketinin yırtıldığını, ancak bunun jandarma tarafından delil olarak teslim alınmadığını ifade etti.

Kaynak : İHA
YORUMLAR