21.09.2021 06:23
Evden çıkmak istemeyen kiracı ortalığı birbirine kattı

İzmir’de ev sahibinin evden çıkmasını istediği kiracı evi boşaltmak istemeyince dairede bulunan eşyaları sokağa atmaya başladı. Attığı eşyaların elektrik kablolarına değmesi sonucunda mahalle karanlığa büründü.

İzmir’in Buca ilçesinde meydana gelen olayda 1 ay önce 5 katlı binanın son katına taşınan kiracı Erol A. ile ev sahibi arasında anlaşmazlık çıktı. Bunun üzerine ev sahibi kiracısının evi boşaltmasını istedi. Evi boşaltmayacağını ve benzin dökerek ateşe vereceğini söyleyen Erol A., daha sonra ise dairenin içerisine benzin döküp evi ateşe vermeye çalıştı.

SOKAK SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ

Madde bağımlısı olduğu ve kısa süre önce cezaevinden çıktığı ileri sürülen Erol A., buzdolabı, televizyon, çamaşır makinesi de dahil eline ne geçirdiyse sokağa atmaya başladı. Sokakta bulunan elektrik telleri de atılan eşyalardan dolayı zarar görürken, yetkililerce elektriklerin kesilmesiyle sokak adeta karanlığa büründü. Hareketli saatlerin yaşandığı sokağa tedbiren Özel Harekat Polisleri de sevk edilirken, yaklaşık 3 saat boyunca evdeki eşyaları sokağa atan kiracı, ikna çabaları sonrası gözaltına alındı.

Kaynak : İHA
YORUMLAR