25.11.2021 11:44
Dolandırıcı kadın kasada duran çocuğu hedef aldı! Olayı anlayan çocuk gözyaşlarına boğuldu

Zeytinburnu'nda bir bakkal dükkanının kasasında duran 9 yaşındaki çocuk, dolandırıcı kadının hedefi oldu. Çocuğu kandırarak kasadaki para ve sigaraları alan kadın kayıplara karışırken dolandırıldığını anlayan küçük çocuk, gözyaşlarına boğuldu.

Zeytinburnu’ndaki bir bakkal dükkanında tantanacılık yöntemiyle kasada duran 9 yaşındaki çocuğu dolandıran kadın kayıplara karıştı. Şüpheli kadının çocuğu kandırarak para ve sigaraları aldığı anlar kameralara yansırken dolandırıldığını anlayan çocuk gözyaşları içinde kadının arkasından koştu ancak yetişemedi.

300 LİRA VE 4 PAKET SİGARA ÇALDI

Çırpıcı Mahallesi’nde, geçtiğimiz gün akşam saatlerinde meydana gelen olayda, iddiaya göre, 9 yaşındaki Resul Çınar Çelik ailesi dışarıdayken kısa süreliğine bakkal dükkanının kasasına geçti. O sırada genç bir kadın bakkaldan içeri girdi. Çocuktan 4 paket sigara isteyen şüpheli kadın, sürekli konuşarak çocuğun kafasını karıştırdı. 300 TL ve 4 paket sigarayı alan kadın, bakkaldan çıkmak isterken çocuk durumdan şüphelendi. Çocuğa 100 TL veren kadın olay yerinden uzaklaştı.


Dolandırıcı kadın çocuğu lafa tutarak kafasının karışmasına sebep oldu.

ŞÜPHELENMESİN DİYE SUYUNU TAŞITTI

Şüpheli kadın kasada duran çocuğu oyalarken bakkal dükkanına yabancı uyruklu bir kişi de girdi. Yabancı uyruklu kişinin durumu anlamasını istemeyen şüpheli kadın, aldığı suyu dışarı taşımasını istedi. Adam suyu dışarı taşırken şüpheli kadın da hırsızlığı gerçekleştirdi.

PEŞİNDEN GİTTİ AMA YETİŞEMEDİ

Kadının dışarı çıkmasıyla olaydan şüphelenen çocuk peşinden gitti ama yetişemedi. Olayın hemen ardından annesi Berivan Çelik bakkal dükkanına geldi. Olayı annesi anlatan 9 yaşındaki Resul Çınar Çelik gözyaşlarına boğuldu. Bakkal dükkanının sahibi aile, kadının bulunmasını istiyor.

"AĞLAYA AĞLAYA ÇIKIYOR AMA YOKMUŞ"

Yaşanan olayı anlatan Resul Çınar Çelik’in annesi Berivan Çelik, “Biz dışarıdaydık. Eşimle bir işimiz vardı. Çocuk dükkana bakıyordu. Bir kadın geliyor. Başında eşarp var. ‘Bana 4 tane sigara ver’ diyor. O sırada çocuğun sürekli kafasını karıştırmaya çalışıyor. ‘Bana para boz’ diyor. O arada da susmuyor. Çocuktan 2 tane 100 TL, 2 tane 50 TL alıyor. Çocuk da veriyor. Sigaraları alıyor. Oğlum da, ‘Bana para vermedin’ diyor. Oğlumun dediğine göre 2 tane 50 TL’yi fırlatıyor” dedi.

Şüphelinin dükkana giren yabancı uyruklu kişiyi de oyaladığını dile getiren Çelik, “Yabancı uyruklu bir müşteri içeri giriyor. Anlamasın diye ‘Suyu taşımama yardım eder misin?’ diyor. Adam Türkçe bilmediği için anlamıyor. Suyu ona taşıtıyor. Oğlan da arkasından ağlaya ağlaya çıkıyor ama yokmuş. 4 paket sigara ve 200 lira alıyor. Oğlumun dediğine göre Türkçe konuşması düzgünmüş” dedi.

ÇOCUK PSİKOLOJİK OLARAK ETKİLENDİ

Oğlunun psikolojik olarak etkilendiğini söyleyen anne Çelik, “Bugün okula gidemedi. Sınavı vardı. Sınava giremedi. Çok üzgündü, çok ağlamıştı. Allah yanına bırakmasın. Şikayetçi olacağım. Oğluma üzüldüm. Daha kötü bir şey olabilirdi. Ya ona zarar verseydi! Parasında da değiliz. Kesinlikle bulunmasını istiyorum. Yanına kalmasın. Başkalarına zarar da verebilir.” diye konuştu.

Kaynak : İHLAS HABER AJANSI
YORUMLAR