21.09.2021 15:21
TikTok'un açığını bulan gençler 20 bin doları reddetti

Sosyal medya platformu TikTok'ta sınırsız jeton gönderme açığını yakalayan Türk gençler Mert Ergün ve Arda Kılıç, kendilerine teklif edilen 20 bin dolarlık teklifi kabul etmedi.

Dünyanın en yaygın sosyal medya platformlarından bir tanesi olan TikTok'un açığını bulan Türk gençler, kendilerine teklif edilen 20 bin dolarlık ödülü kabul etmedi. Sınırsız jeton gönderme açığını bulan gençlere ilk etapta bin 500 dolar teklif edilmişti.

Türk gençler TikTok’un ödül teklifini reddetti. Daha önce Instagramda da açık yakalayan gençler Tiktok’un gelir kaynağı olarak bilinen canlı yayında atılan bağışların açığını bulmuştu. Konuyla ilgili gençlere ulaşan TikTok, 20 bin dolar ödül teklif etti.

"NE KADAR CİDDİ OLDUĞUNUN FARKINA VARDILAR"

Ödülü mail yoluyla aldıklarını anlatan Mert Ergün (18) bu teklifi reddettiklerini söyledi. Ergün, "Daha önce Türkiye’den muhatap bulamamıştık. Şimdi bize ulaştılar. 20 bin dolar teklif ettiler ama kabul etmedik" dedi.

Normalde Tiktok ile iletişime geçmenin uzun bir süreç olduğunu söyleyen Ergün, "Bizim bulduğumuz açık gelir kapısı kapattığı için bizimle iletişime geçtiler, ne kadar ciddi bir açık olduğunun farkına vardılar" diye konuştu.

Gençler geçtiğimiz aylarda açığı bulup TikTok bildirmişlerdi. Söz konusu açığı ilk bildirdiklerinde uygulama tarafından bin 500 dolar teklif edilen gençler, red cevabı verip dünya üzerinde böyle bir açığın bulunamadığını vurgulamışlardı.

Kaynak : İHA
YORUMLAR