17.11.2013 16:40
Panasonic'ten dev tablet

Japon teknoloji şirketi Panasonic, HD görüntüden dört kat daha iyi çözünürlük sunan 20 inçlik tabletinin lansmanını İstanbul'da gerçekleştirdi.

Profesyonel kullanıcılar da büyük ekranda tablet keyfini çıkarabilecek. Panasonic, dünyanın en ince ve en hafif 20 inç ekranlı tableti Toughpad 4K UT-MB5'in tanıtımını yaptı. Mühendis, mimar ve tasarımcılar için özel olarak geliştirilen ürün HD'den dört kat daha iyi dijital görüntü deneyimi sunuyor. Toughpad 4K UT-MB5 Standart model, Ocak 2014'ten itibaren 5 bin 999 eurodan satışa sunulacak. 3840 x 2560 piksel sayısı sayesinde 4K teknolojisini sunan yeni ürün kurumlara özel, işe dayanıklı ve taşınabilir bir tablet olarak öne çıkıyor. 4K teknolojisiyle dijital görüntüleme, dokunmatik kullanımıyla "birlikte çalışma" anlayışında yeni bir kategori oluşturuyor.
Tablet, nokta atışı kesinlik ve not alma uygulamalarına olanak tanıyan Panasonic Elektronik Dokunmatik Kalem'le kullanılabiliyor. Ultra HD Toughpad tanıtım toplantısında konuşan Panasonic Türkiye Kurumsal Mobil Çözümler Ülke Müdürü Ali Oktay Ortakaya, şirketlerin satış ekiplerinin küçük ekranlı, kalem ve dayanıklılık desteği olmayan, düşük performanslı mobil cihazlarla çalışmaktan şikayet ettiğini söyledi. Ortakaya, “Taşıyamayacakları masaüstü bilgisayarlarda göze hitap etmeyen ve direkt yazma imkânı bulamadıkları mühendislik çizimleri iş verimliliklerini olumsuz etkiliyordu. Toughpad 4K UT-MB5 4K çözünürlüğü, 10 parmak dokunmatik ve doğal kalem operasyonu, dünyanın en hafif ve ince 20 inç tableti olması ve yüksek performansıyla tüm bu sorunlara çare bulmayı hedefliyor” şeklinde konuştu.  Panasonic Avrupa Bölgesi Kıdemli Ürün Pazarlama Müdürü Jonathan Tucker ise tablette geniş kapsamlı uygulamaların bulunduğunu kaydetti.

Tucker, “Yeni tabletimiz sayesinde fotoğrafçılık ve tasarım stüdyoları oluşturdukları görüntü ve videoları her zamankinden daha iyi düzenleyebilecek ve ürünlerinin ayrıntılarını daha iyi görebilecekler. Lüks tüketim pazarlama ve satış departmanlarında çalışanlar da ürünlerini daha net ayrıntılar sunan büyük bir ekranda sergileyebilecekler” dedi.

YORUMLAR