08.02.2018 10:59
Ayyıldız Tim'den Ermenistan'a büyük darbe!

Ünlü Türk hacker grubu Ayyıldız Tim, Ermenistan'a ait olan 'apple' ve 'aliexpress' sitelerini hackledi. Bu iki büyük sitenin hacklenmesi büyük yankı uyandırdı. Ayyıldız Tim ele geçirdiği tüm sitelere şu mesajı bıraktı: 'Azerbaycana selam olsun. Ermeni hükümetine uyarıdır'

Dünya çapında büyük satış rakamlarıyla bilinen Apple'ın Ermenistan sitesi büyük bir şok yaşadı. Ayyıldız Tim Apple'ın Ermenistan internet sitesini hacklediklerini ve verileri geçirdiğini açıkladı.

İşte Ayyıldız Tim'in o açıklaması!

Aliexpress de şoku yaşadı!

Alışveriş sitesi olarak bilinen ve A'dan Z'ye pek çok ürün grubunu içinde barındıran Aliexpress dünyanın pek çok ülkesinden kullanılıyor. Ermenistan'a ait olan 'aliexpress' de Ayyıldız Tim tarafından ele geçirildi. Ayyıldız Tim açıklamasında: 'Aliexpress'in Ermenistan internet sitesi Ayyıldız Tim tarafından  hacklenmiştir. Veriler ele geçirilmiştir' dedi. 

İşte o açıklama:


Ayrıca Ayyıldız Tim son olarak Ermenistan'a ait olan istore.am'i de ele geçirdi. Ayyıldız Tim ele geçirdiği tüm sitelere şu mesajı bıraktı: 'Azerbaycana selam olsun. Ermeni hükümetine uyarıdır' Ayrıca Ayyıldız Tim Ermenistan'a ait olan bir çok siteyi de ele geçirdi.

YORUMLAR