09.11.2013 09:19
1,6 milyon abone güvenli internette

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım, 'Güvenli İnternet Hizmeti, 1,5 yılda 1 milyon 600 bin aboneye ulaştı' dedi.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, yaptığı açıklamada, internet ortamında özellikle çocuklara yönelik olumsuz içeriklerde önemli derecede artış yaşandığını, bu içeriklerden korunma imkanı sağlanması amacıyla Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun (BTK) 1,5 yıl önce Güvenli İnternet Hizmeti'ni başlattığını anımsattı.
BTK’nın sağladığı Güvenli İnternet Hizmeti'nin aileleri, internette müstehcenlik, çocuk istismarı, şiddet, ırkçılık, kumar gibi yasadışı içeriklerden koruduğunu ifade eden Yıldırım, bunun yanı sıra internet dolandırıcılığı, zararlı yazılımlar ve Sağlık Bakanlığının sağlığa zararlı olduğunu açıkladığı ürünlerden de korunma imkanı sunduğunu belirtti. Yıldırım,  "Güvenli İnternet Hizmeti, 1,5 yılda 1 milyon 600 bin aboneye ulaştı" dedi. Bakan Yıldırım, bu hizmetin ücretsiz ve kullanımının çok kolay olduğunu belirterek, "Vatandaşlarımız herhangi bir program kurmadan veya bir ayar yapmadan hem bilgisayarlarda hem de cep telefonlarından, tabletlere kadar her ortamda bu hizmetten kolaylıkla faydalanabilecekler. Ayrıca bu önemli hizmet tamamen ücretsiz olarak vatandaşlarımıza sağlanabiliyor" diye konuştu.

YORUMLAR