16.10.2014 13:21
Ünal Aysal'ın basın toplantısında bir kişi fenalaştı

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Aysal açıklama yaparken, bir basın mensubu fenalaştı ve toplantıya ara verildi.

Ünal Aysal, basın toplantısını bilgilendirme yaptı. Aysal, açıklama yaptığı sırada bir kişi rahatsızlandı. Ünal Aysal'ı izleyen bir muhabir olduğu tahmin edilen kişi fenalaştı ve toplantıya ara verildi. Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, görevi bırakmasına kırsa bir süre kala, basın mensuplarıyla bir araya geldi. işte Aysal'ın açıklamarı...
Bugün sizlerle özellikle beraber olmak istedim. Bir dönemi yaşadık ama dönemi bitirirken bazı soru işaretleri kimsenin kafasında kalsın istemedim.
Geçtiğimiz son iki ayında ciddi bir bilgi kirliliği G.Saray'a musallat oldu. Bu tüm camiaya yönük saldırıydı. Bazı tv programları spor programı olmaktan çıkıp magazin programı oldu. Buralarda çok ufak gerçeklerden çok büyük yalan ve yanlışlar üretildi.
Göreve geldikten sonra Riva'yla ilgili bana her türlü yetki verildi. Satma, kiralama, inşaat yapma konusunda elim serbestti. Çok sıkıntılı günlerimiz de bile dokunmadım. Ama orayı projelendirdim. Borçlar bana miras olarak geldi. O borçlardan kurtulmak bizim görevimiz. Bununla ilgili bir proje yaptım. Tüm gayrimenkullerimizi bir çatı altında topladım. Böylece 100 liralık arazimizin projelendirdikten sonra 200 liraya çıkması yönünde çalışmalarımız oldu. Buradaki ana hedef borç yükünün hafifletilmesiydi. G.Saray ekonomik olarak en güçlüsüdür. Bu formülleri üretmek başka kabul ettirmek başkadır. Ben ürettim ama kabul ettirmek konusunda o kadar başarılı olduğumu söyleyemem.
2002 senesindeki yöneticimiz, ben o zaman kulübün dışındayım. Bana geldiler bir anlama yaptıklarını, bir hafta içinde 23 milyon para ödemedikleri takdirde 60 milyon dolar cezayı ödemeleri gerektiğini, bunu da yapamayacaklarını söylediler. Çok açık ve net söyleyeyim burada önemli olan para değil, C grubu hissesiydi. O zamanki yönetimin bence yanlış bir idari tasarrufu ile üretilmiş ve AIG'ye verilmişti. Bu hisse sayesinde AIG'nin yönetimi denetleyen, kontrol eden müessese şeklindeydi. Önemli olan onu almaktı. 1 hafta süreyle tereddüt ettim ama o zaman çıkardım 23 milyon doları ödedim ve hisseleri üzerime aldım. C hissesini kulübe verdim ve o hisse iptal edildi. 23 milyon dolarlık hisseler bende kaldı. Faiz anlaşmam yok. 7 senelik anlaşmaydı. Bunu alacak mısınız dedim? "Alamayız" dediler. Uzattık. Yine sordum yine alamadılar bu hisseleri satmaya çalışalım dediler. O zaman bir köşe yazarımızın dostuyla bu hisseleri satmaya çalıştık. Beni aradı 23 milyon dolara alıcı bulduk, senden alıyoruz dediler.
O zaman hisse değerleri 37 milyon dolar oldu, 23 milyon dolara satman yanlış olur. Bunu genel piyasada satalım dedim. O gün açık piyasada sattık ve 37 milyon dolar para topladık. Bu paranın tamamı kulübe gitti. 23 milyon dolarım ödendi. 6-7 milyon dolarlık yardımlarım vardı onlar ödendi ve herkese olduğu gibi hisselerden temettü aldım. Ekstra karlar kaldı. İşlem bu kadardır.

(Milliyet)

YORUMLAR