17.09.2014 11:31
Ünal Aysal hakkında istifa iddiası!

Galatasaray'da başkan Ünal Aysal'ın istifa edebileceği iddia ediliyor.

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, yeni şirket yapılanmaları için istediği olağanüstü genel kurul talebi hakkında bugün olağanüstü toplanacak Divan Kurulu karşısında hesap verecek.
Başkan Ünal Aysal, amatör branş olarak görülen basketbol ve voleybol şubelerinin ayrı birer A.Ş. dönüştürülmesi ve ayrıca kulübün gayrimenkul varlıklarını kapsayan Gayrimenkul A.Ş'nin neden kurulması gerektiği yolunda Divan Kurulunu ayrıntılı bilgilendirecek. Ancak sarı kırmızılı kulübün Şampiyonlar Ligi'nde grubun en zayıf takımı olarak görülen Anderlecht karşısında beraberliği son dakika golüyle kurtarabilmesi başkan Ünal Aysal'ın da yönetimin de kredisini zora soktu.

Galatasaray camiasının ileri gelenleri başkan Ünal Aysal'ın kulübün mali yapısını düzeltemediğini ancak futbolda elde edilen 2 şampiyonluk ile yönetimini ayakta tuttuğunu öne sürerek, başkan Ünal Aysal'ın oluşturmaya çalıştığı yeni şirket yapılanmalarına şüpheyle bakıyor. Bu yüzden bugün 17.00'de Ali Sami Yen Spor Kompleksi TT Arena Batı VIP 5 Çok Amaçlı Toplantı Salonu'nda yapılacak divan toplantısında başkan Ünal Aysal'ı sıcak saatler bekliyor.
İSTİFA İDDİASI
Zor günler geçiren Aslan'da Ünal Aysal'ın üzerindeki baskı da artıyor. Başkanın Riva'nın satışı, basketbolu anonim şirket haline getirmek için yetki istemesine sıcak bakmayan üyeler bugün toplanıyor.
Fotomaç'ın iddiasına göre; Olağanüstü divan kurulu toplantısından olumsuz karar çıkarsa Aysal'ın istifa edeceği söyleniyor. Yönetimde de derin çatlaklar var.

YORUMLAR