05.08.2015 18:14
Süper Lig'de yılın en iyileri belli oluyor

Profesyonel Futbolcular Derneği ödül töreni bu yıl ilk kez düzenlenecek.

Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği'nin bu yıl ilk kez düzenleyeceği Profesyonel Futbolcular Derneği (PFD) Ödül Töreni ile Süper Lig’de geçtiğimiz sezonun 'en iyileri' belirleniyor.
 

Turkcell’in ana sponsorluğunda 10 Ağustos 2015 Pazartesi günü Haliç Kongre Merkezi’nde yapılacak törende, profesyonel futbolcuların oylamalarıyla toplam 9 kategoride ödüller sahiplerini bulacak.
Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek ve spor dünyasının önde gelen isimlerinin katılacağı ödül töreninde 2014-2015 sezonunun enleri değerlendirilecek. Törende Yılın Kalecisi, Yılın Asisti, Yılın Genç Futbolcusu, Yılın Golü, Yılın Teknik Direktörü, Yılın Fair Play Hareketi, Yılın 11’i, Yılın Futbolcusu ve TPFD Özel Ödülü olarak toplamda 9 kategoride ödüller dağıtılacak.
TPFD Yönetim Kurulu’nun bulunduğu jüri üyeleri tarafından seçilen adaylar arasından oylama yapan futbolcular, 2014-2015 sezonunun en iyilerini seçiyor. Gizli oylama yöntemiyle devam eden oylamaya tüm Süper Lig oyuncuları, teknik direktörleri ve alt lig kaptanları katılıyor. 9 kategoride en iyilerin belirleneceği törende, Yılın 11’i kategorisi dışında dörder isim yarışıyor.
 
FUTBOLCULARIN OYLAMASIYLA YAPILAN İLK ÖDÜL TÖRENİ
Bu yıl ilki düzenlenecek olan PFD Ödülleri aynı zamanda bugüne kadar sadece futbolcuların oylamasıyla yapılacak ilk ödül töreni olacak. Ana sponsorluğunu Turkcell, resmi sponsorluğunu Spor Toto’nun üstlendiği gecenin yayın sponsoru Digiturk olacak. Ödül töreni saat 19:00 itibariyle Lig TV 77. kanaldan Digitürk abonelerine şifresiz olarak ve Turkcell TV+'dan canlı yayınlanacak.
 
FİLİZ KARAGÜL TÜZÜN: "BÖYLE BİR GECEYİ PFD İLE ÜLKEMİZE KAZANDIRDIĞIMIZ İÇİN GURURLUYUZ"
Turkcell Grup Kurumsal İletişim Direktörü Filiz Karagül Tüzün, Turkcell’in ödül törenine ana sponsor olarak destek vermesini şöyle değerlendirdi:
"Turkcell olarak 2002'den beri destek verdiğimiz Türk futboluna yeni bir heyecan katacağımız için oldukça mutluyuz. Spor dünyamızın önemli değerlerini bir araya getirecek bu etkinlikte profesyonel oyuncuların sahada verdikleri emeğin görünür kılınması ve genç oyuncuların fair-play ruhuyla başarıya teşvik edilmesi bizler için büyük önem taşıyor. Bu vesileyle tüm ödül kategorilerinde bir anlamda tatlı bir rekabetin yaşanmasına da tanıklık edeceğiz. Böyle bir geceyi Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği ile ülkemize kazandırdığımız için gururluyuz. Ödül töreninde yarışacak tüm adaylara başarılar dileriz" şeklinde konuştu.
 
HAKAN ÜNSAL: "BUNU GELENEKSEL HALE GETİRMEK İSTİYORUZ"
Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği Başkanı Hakan Ünsal da, bu sene ilki planlanan geceyi Turkcell ana sponsorluğunda gerçekleştirmekten duyduğu mutluluğu belirterek, “Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği olarak futbolun en önemli unsuru olan futbolcuların, futbolda hak ettikleri konuma gelebilmeleri için 24 çalışıyoruz. Bugüne kadar gerek medya kuruluşları gerek taraftarlar nezdinde birçok defa ödüllendirilen futbolcuları, ilk kez kendilerini değerlendirdikleri ve ödüllendirdikleri bir gecede buluşturmak ve bunu geleneksel hale getirmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.
 
ERTAN ÖZERDEM: "SPOR SEVGİSİNİN ÜLKEMİZDE DAHA GENİŞ BİR TABANA YAYILMASINA HİZMET EDİYORUZ"
Gecenin yayın sponsorluğunu üstlenen Digiturk Genel Müdürü Ertan Özerdem de ödül töreninin futbol adına önemini vurgulayarak, “Futbolun güzelliklerinin ön plana çıkarıldığı, başarılı sporcuların ödüllendirildiği bu anlamlı geceye destek vermekten heyecan ve memnuniyet duyuyoruz. Spora her platformda katkı sağlayan bir kurum olarak, sporun tüm güzelliklerini ekrana taşımaya gayret gösteriyor; esasen spor sevgisinin ülkemizde daha geniş bir tabana yayılmasına hizmet etmeye çalışıyoruz. Bu anlamda Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği'nin bu yıl ilkini düzenlediği ödül gecesine destek veren kurumlar arasında yer almak mutluluk verici. Şimdiden ödüle aday gösterilen tüm futbolcu ve spor adamlarımızı yürekten kutlarken; yaklaşan yeni sezon öncesi tüm kulüplerimize başarılar diliyorum.” dedi.
Gecede verilecek 9 kategoride birbirinden önemli sporcular ödül için yarışacak. Sneijder, Fernandao, Muslera, Mehmet Topal, Ozan Tufan, Demba Ba,Volkan Şen, Emre Güral, Moussa Sow, Güray Vural, Volkan Babacan, Caner Erkin, Serdar Aziz, Sener Özbayraklı Mehmet Ekici, Burka Yılmaz, Gökhan Töre, Veli Kavlak gibi 2014-2015 sezonuna damga vuran futbolcular arasında kıyasıya bir mücadele yaşanacak.
Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği'nin Profesyonel Futbolcular Derneği (PFD) Ödül Töreni ile Süper Lig’de geçtiğimiz sezonun yarışacak futbolcular ve kategorileri şöyle:
 
1- Yılın Futbolcusu Adayları
Fernandao
Muslera
Mehmet Topal
Sneijder
 
2- Yılın Kalecisi Adayları
Muslera
Volkan Babacan
Hakan Arıkan
Harun Tekin
 
3- Yılın Genç Futbolcusu Adayları
Ozan Tufan
Emre Taşdemir
Oğulcan Çağlayan
Enes Ünal
 
4- Yılın Golü Adayları
Moussa Sow - 26. hafta Rize maçı
Emre Güral - 28. hafta Fenerbahçe maçı
Volkan Şen - 8. hafta Sivas maçı
Güray Vural - 21. hafta Fenerbahçe maçı,
 
5- Yılın Asisti Adayları
El Kabir - 25. hafta Başakşehir maçı
Diego Ribas - 29. hafta Balıkesir maçı
Ozan Tufan - 26. hafta K. Erciyes maçı
Mustafa Pektemek - 27. hafta Kasımpaşa maçı
 
6- Yılın Teknik Direktörü Adayları
Hamza Hamzaoğlu
Şenol Güneş
Abdullah Avcı
Okan Buruk
 
7- Yılın Fair Play Adayları
Shota Arveladze - Konyaspor maçı
Veli Kavlak - Sarıyer maçı
Necip Uysal - Fenerbahçe maçı
Necip Uysal - A.Demirspor maçı
 
8- Yılın En iyi 11’i Adayları
Kaleci: Volkan Babacan, Muslera, Hakan Arıkan, Harun Tekin
Defans : Alexandru Epureanu, Şener Özbayraklı, Serdar Aziz, Egemen Korkmaz, Semih Kaya, Caner Erkin, Hakan Balta, Gökhan Gönül
Orta Saha : Mehmet Topal, Ozan Tufan, Mehmet Ekici, Sneijder, Volkan Şen, Gökhan Gönül , Selçuk İnan, Mahmut Tekdemir
Forvet: Fernandao, Demba Ba, Cardozo, Burak Yılmaz
 
9- TPFD Özel Ödülü
Ödül sahibi Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği Yönetim Kurulu tarafından belirlenecek.

YORUMLAR