31.12.2013 15:11
Schumacher'in sağlık durumu ciddiyetini koruyor

Fransa'da kayak yaptığı sırada kaza geçiren eski Formula 1 pilotu Michael Schumacher'in sağlık durumunun halen kritik olduğu bildirildi.

Grenboble Hastanesi'nde düzenlenen basın toplantısında, Schumacher'in gece ikinci kez ameliyat edilmesinin ardından çekilen beyin tomografisinde az da olsa iyileşme gözlendiği belirtildi. Beyinde oluşan pıhtıyı boşaltmak için yeni bir operasyon yapılarak zaman kazandıklarını ancak Alman pilotun durumunun hala ciddiyetini koruduğunu anlatan uzmanlar, ikinci operasyona rağmen Schumacher'in beynindeki kanamanın devam ettiğini kaydetti. Alman basınında, pilotun kaskınının ikiye ayrıldığı yönünde haberler çıktığının hatırlatılması üzerine hekimler, böyle birşey görmediklerini belirtti. Toplantıda, geleceğe yönelik bir tahmin yapmanın imkansız olduğuna işaret edilirken, şu aşamada Schumacher'in Almanya'ya naklinin söz konusu olmadığı dile getirildi.
Alman pilotun durumuna ilişkin gelişme yaşanması halinde basının bilgilendirileceğini ifade eden sağlık ekibi, Schumacher'in sağlık durumundan düne göre daha az endişe duyulduğunu kaydetti. Bu arada Schumacher'in ailesinin hastanede olduğu, eşinin baş ucunda beklediği bildirildi. Formula 1'de 1994-2004 arası 7 kez dünya şampiyonu olan efsanevi Alman pilot Schumacher, 3 gün sonra 45. doğum gününü kutlayacaktı. Efsanevi Formula 1 pilotu, Fransız Alpleri'nde yer alan Meribel'de sabah saatlerinde oğluyla kayak yaparken düşmüş, kaskı olmasına rağmen başını taşa çarparak ağır yaralanmıştı. Pist görevlilerinin erken müdahalesiyle helikopterle Moutiers'de bir hastaneye kaldırılan Schumacher, daha sonra Grenoble'daki CHU de Grenoble Hastanesi'ne sevk edilmişti.

YORUMLAR