28.12.2014 22:36
Sakatlanan futbolcu sahadan bankla çıkarıldı

Albayrakspor ve Vefa takımları arasında oynanan maçta görülmemiş bir olay yaşandı.

İstanbul Süper Amatör Lig maçı ilginç bir olaya sahne oldu. Albayrakspor ve Vefa takımları arasında oynanan maçta sakatlanan futbolcu sedye olmayınca sahadan bankla çıkarıldı! Albayrak Stadı'ndaki maçın 76.dakikasında rakibiyle girdiği ikili mücadelede yerde kalan Albayrak'ın kaptanı Lütfü Balcı'nın sağ ayağı kaval kemiğinden kırıldı. Talihsiz futbolcuya ilk müdahaleyi Albayrak Kulübü'nün masörü Salih Güntürk yaparken statta sedye bulunamadı.
BAGAJDA BEKLETİLDİ

Soyunda odasından getirilen bank ile saha dışına taşınan futbolcu, Ambulans'ın 30 dakika sonra gelmesi nedeniyle üşümemesi için bir aracın bagajında bekletildi. Ardından da takım arkadaşların desteği sayesinde ambulansa taşındı. Karayolları Taksim İlk Yardım Hastanesi'ne kaldırılan futbolcu, dün akşam saatlerinde ameliyat oldu.
FARKLI UYGULAMALAR VAR
Amatör futbolun kanayan bir yarası olan sağlık konusunda farklı uygulamalar mevcut. Profesyonel maçlarda, Bölgesel Amatör Lig müsabakalarında ve Akademi Liginde ambulans ve sağlık personeli bulundurma görevi, ev sahibi kulüplerin sorumluluğunda. Ancak amatör maçlarda bu konuda büyük boşluk var. Birçok sahada ambulans veya sağlık personeli bulunmuyor. İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu yetkilileri bu konuda çalışmalarının sürdüğünü ifade ediyor.

YORUMLAR