17.05.2015 18:05
Ronaldo ile Messi'nin Altın Ayakkabı savaşı

La Liga'da sezonun sonuna doğru gelinirken gol krallığı ve Altın Ayakkabı yarışının da sonucu merakla beklenmeye başlandı.

La Liga'da sezonun sonuna doğru gelinirken gol krallığı ve Altın Ayakkabı yarışının da sonucu merakla beklenmeye başlandı.

Real Madrid'in yıldızı Cristiano Ronaldo ile Barcelonalı Lionel Messi arasında kıyasıya süren gol krallığı yarışında son dönemece girilirken Ronaldo'nun 42-40 üstünlüğü bulunuyor.

RONALDO'NUN ŞANSI TUTMUYOR

Ligde son iki haftada Espanyol ve Getafe ile karşılaşacak olan Real Madrid'de Ronaldo'nun goller bularak krallığı ve Avrupa gol kralına verilen Altın Ayakkabı'yı alabileceği konuşuluyor ancak Espanyol Ronaldo'ya ters gelen bir takım. Bu güne kadar Espanyol ile oynanan 11 karşılaşmada 4 gol bulabilen Portekizli yıldızın bu maçlardaki gol averajı 0.39.

MESSI, CALDERON'DA SESSİZ

Ronaldo'nun krallıktaki rakibi Messi ise şampiyonluk açısından hayati bir maçta Vicente Calderon'a çıkacak. Atletico ile deplasmanda oynanan son 4 maçta Messi'nin golü bulunmuyor. Son hafta oynanacak maçlarda ise Ronaldo Getafe, Messi ise Deportivo ağlarını sarsman isteyecek.

Ronaldo, Altın Ayakkabı'yı alması durumunda Portekizli yıldızın Madeira'daki müzesine 4. Altın Ayakkabı ödülünü koymuş olacak.

YORUMLAR