16.10.2015 19:21
Mourinho'dan federasyona gönderme!

Mourinho, İngiltere Futbol Federasyonu tarafından verilen cezaya tepki gösterdi.

Hakemleri eleştirdiği gerekçesiyle İngiltere Futbol Federasyonu tarafından cezalandırılan Chelsea Teknik Direktörü Jose Mourinho, kararı "rezalet" olarak yorumlarken, kendisine elektronik kelepçe takılmadığı için mutlu olduğunu söyledi.

Ligde 3-1 kaybettikleri Southampton maçından sonra hakemlerin Chelsea lehine karar verirken "korkakça" davrandığı şeklinde açıklama yapan Mourinho, federasyonun bu açıklaması nedeniyle kendisine verdiği 1 maçtan men ve 50 bin sterlinlik para cezası için "rezalet" ifadesini kullandı.

Hakem için daha önce "zayıf ve saf" değerlendirmesini yapan Arsenal Teknik Direktörü Arsene Wenger'in ceza almaması hatırlatan ve federasyonu diğer menajerlerle göre kendisine önyargılı tutum almakta suçlayan 52 yaşındaki Portekizli teknik adam, "Bir şey söylemeyeceğim, gelecek sefer kesinlikle men cezası, ardından elektronik kelepçe gelecek. 50 bin sterlinlik ceza rezalet. Maçtan men ihtimali ise hayret verici. Elektronik kelepçe takmadıkları için mutluyum" diye konuştu.

Federasyon, Mourinho'ya verdiği bir maçlık men cezasını, bir yıl içinde aynı kuralı ihlal etmemesi kaydıyla ertelemişti.

Milli maçlar sebebiyle lige verilen aranın ardından Chelsea, yarın Stamford Bridge Stadı'nda Aston Villa ile karşılaşacak.

YORUMLAR