18.05.2016 10:56
Liverpool-Sevilla final maçı ne zaman, saat kaçta

İsviçre'nin Basel kentinde oynanacak Avrupa Ligi Final maçında Liverpool ile Sevilla kozlarını paylaşıyor.

UEFA Avrupa Ligi'nde sona gelindi. İsviçre'nin Basel kentinde oynanacak Avrupa Ligi Final maçında Liverpool ile Sevilla kozlarını paylaşıyor. UEFA Avrupa Ligi Finali Liverpool-Sevilla maçı bugün saat 21.45'te TRT1'den naklen ekrana geliyor.
UEFA Avrupa Ligi Finali İngiltere'nin Liverpool ve İspanya'nın Sevilla takımları arasında bu akşam İsviçre'nin Basel şehrinde oynanacak.

5 milyon Avroluk kupa
UEFA Avrupa Ligi kupasını kazanan ekip, 6.5 milyon Avro'yu kasasına koyacak.
UEFA Avrupa Ligi'nde artık final zamanı... Sevilla ile Liverpool Avrupa'nın iki numaralı kupası için Çarşamba günü kozlarını paylaşacak. Organizasyonda şampiyon olan takım kupa ile birlikte 6.5 milyon Avro'luk gelirin de sahibi olacak.
Bugün saat 21.45'te oynanacak ve TRT1'den canlı yayınlanacak zorlu maçta her iki takım da hem kupa için hem de ekstra gelir için mücadele edecek.
UEFA Avrupa Ligi'nde kupayı kazanan takım, şampiyonluk geliri olarak 6.5 milyon Avro kazanacak. Finalde kaybeden taraf ise 3.5 milyon Avro'yu kasasına koyacak.
Önceki turlar da dikkate alındığında bu iki takım için gelir 10 milyon avroyu aşıyor. Liverpool, kupayı kazanması durumunda UEFA Avrupa Ligi macerasında toplam 16 milyon Avro kazanmış olacak.
Avrupa Ligi'ne Şampiyonlar Ligi'nden katılan Sevilla ise sadece Avrupa Ligi'nden toplam 12 Milyon Avro'yu kasasına koyacak.
YORUMLAR