14.09.2014 23:51
İşte Rıdvan Dilmen'den derbi yorumu

Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında 0-0 sona eren mücadelenin ardından Rıdvan Dilmen değerlendirmelerde bulundu.

Ünlü yorumcu Rıdvan Dilmen, Trabzonspor - Fenerbahçe karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulundu. Dilmen, Trabzonspor-Fenerbahçe maçının oldukça temposuz geçtiğini belirtti.
İşte Rıdvan Dilmen'in o açıklamaları...

"ÇOCUKLARIN UYKUSU GELİR"
"Maçı izlemeyenler hayatlarından hiçbir şey kaybetmediler. Yarın okullar da açılıyor. Veliler çocuklarını zorlamasınlar hem dün Galatasaray - Eskişehirspor hem de bugün Trabzonspor - Fenerbahçe maçını izletsinler zaten çocukların uykusu gelir."
"ZATEN SOW VE EMENIKE'Yİ..."
"İsmail Kartal, topa sahip olun demiş. Oyuncular onu yaptı ama gol yollarında etkisiz kaldılar zaten Sow ve Emenike'yi de oyundan aldı hoca. Ofansif yönde etkiliydi ama ceza alanı çevresinde etkisiz bir görüntü vardı."
"HALILHODZIC'İN F.BAHÇE'DEN ÇEKİNMESİ NORMAL AMA..."
"Vahid Halilhodzic, bize 3 ay zaman lazım dedi. Haklı çünkü 21 oyucu değişmiş. Halilhodzic'in Fenerbahçe'den çekinmesi normal ama bu maçta aşırı çekindi. Trabzonspor kendi sahasında bekledi ve topa sahip olduğunda ileriye çıktılar. Az kontra atak yaptılar. Hafta boyunca çalıştıkları herşeyi hemen hemen yaptılar.  Futbolda sürpriz olmazsa 0-0 bitecek bir maç gibiydi ve öyle bitti."
"İKİ TAKIM İÇİN DE..."
"Avrupa standartlarının çok ama çok altında bir maç izledik. Bireysel bir performans izlemedik. Tedbir üstüne kurulmul bir maçtı. Fenerbahçe oyunu pas ile elinde tutmaya çalışmış Trabzonspor ise savunma yaparak elinde tutmaya çalıştı. Oynaya oynaya maçı 0-0 bitirdiler. İki takım için de bu sonuç kötü mü değil. Sezon içinde olabilecek ender maçlardan biriydi."
"Trabzonspor, Cardozo'nun da iyileşmesinden sonra bu oyun yapısıyla hem Cardozo'ya kötülük eder hem de hiç bir şey yapamaz, şampiyonluğa oynayamaz. Trabzonspor'un oyuna hükmetmesi lazım. Geçtiğimiz hafta Erciyes deplasmanında da oyuna hükmedemedi. Trabzonspor, Cardozo'nun olmadığı bu kadrosuyla kontra atak takımı gibi görünüyor ama Cardozo ile kontra atak takımı olamazsınız."
"Hakem için çok zor bir maç değildi. Zokora - Emre kavgası yoktu. Tribünden oyuncusuna göre hakem için kötü yönetme olasılığı olmayan bir maçtı. Özetleyecek olursak Trabzonspor - Fenerbahçe maçı ismine göre yakışmayan bir maç oldu."

YORUMLAR