14.03.2019 13:12
Ian Cawley: Çağlar'ın önünde parlak bir kariyer var

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Leicester City'nin akademi direktörü Ian Cawley, "Çağlar Söyüncü'nün önünde parlak bir kariyer var. Premier Lig'e yeni yeni ısınıyor. İlerleyen dönemde o da kariyerli bir futbolcu olacak" ifadelerini kullandı.

Altınordu Kulübünden yapılan yazılı açıklamada, Leicester City Akademi  Direktörü Ian Cawley'in, 12 yaş altı futbol takımlarının katılımıyla düzenlenecek  6. Uluslararası İzmir Kupası öncesinde Metin Oktay Yerleşkesi'nde incelemelerde  bulunduğu bildirildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Cawley, Altınordu'nun, Avrupa'nın en büyük akademileri arasında yer aldığını, İngiltere altyapı sistemiyle kıyaslandığında Altınordu'daki gelişimin çok hızlı olduğunu belirtti.
 
Altınordu'nun hızlı üreten bir sistem kurguladığını ve oldukça  başarılı olduğunu bildiren Cawley, "İzmir Kupası'nda çok değerli takımlar yer  alıyor. Güçlü rakipler, zorluk seviyesi yüksek maçların oynanmasını sağlayacak.   Bu seviyedeki turnuvaları, oyuncularımızın gelişimi açısından çok önemsiyoruz."  ifadelerini kullandı.
 
Cawley, Leicester City'de forma giyen milli futbolcu Çağlar  Söyüncü'nün savaşçı bir oyuncu olduğunu kaydetti.
 
Çağlar'ın kendileri için çok önemli ve etkileyici bir futbolcu  olduğunu vurgulayan Cawley, "A takımda aynı mevkide kariyerli futbolcularla forma  mücadelesi veriyor. Çağlar'ın önünde parlak bir kariyer var. Premier Lig'e yeni  yeni ısınıyor. İlerleyen dönemde o da kariyerli bir futbolcu olacak."  değerlendirmesinde bulundu.

YORUMLAR