01.10.2014 18:40
Halilhodzic, 'Kulüpte ispiyoncu var'

Halilhodzic, UEFA'da oynayacakları Legia maçı öncesi çarpıcı açıklamalar yaptı.

Trabzonspor Teknik Direktörü Vahid Halilhodzic, kağıt üzerinde hücum oynadıklarını ama sahada bu konuda yeterince çaba sarf edemediklerini söyledi. Hafta içerisinde Kevin Constant ile yaşadığı iddia edilen sorunla ilgili olarak birçok haber yazıldığını duyduğunu belirten Halilhodzic,"Drogba'yı bile oyundan almıştım. Drogba'yı değişmişsem Constant'ı neden değişmeyeyim? Bunu skandal olarak yorumlamak doğru değil. Hatta benim Kevin'e tokat attığım bile yazıldı. Kulüp içerisinde fazla ispiyon var" dedi.


Halilhodzic, bordo-mavili futbolculardan Kevin Constant ile Hüseyin Avni Aker Stadyumu'nda düzenlediği basın toplantısında,UEFA Avrupa Ligi'nde yarın sahalarında oynayacakları Legia Varşova maçıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Hafta içerisinde Kevin Constant ile yaşadığı iddia edilen sorunla ilgili olarak birçok haber yazıldığını duyduğunu belirten Halilhodzic, şöyle konuştu:

"Ben bir maçta Kevin'in ilk yarıdaki performansından memnun değildim. Kendisiyle taktiksel anlamda bir sohbet yaptık. Söz konusu maçtaki performansı beni memnun etmediği için onu değiştirdim. Hatta bir keresinde hatırlıyorum, Drogba'yı bile oyundan almıştım. Drogba'yı değişmişsem Constant'ı neden değişmeyeyim? Bunu skandal olarak yorumlamak doğru değil. Hatta benim Kevin'e tokat attığım bile yazıldı. Kulüp içerisinde fazla ispiyon var."

"Kağıt üzerinde hücum oynuyoruz ama"

Ligdeki takımlar arasındaki en kötü istatistiklere kendilerinin sahip olduğunu belirten Halilhodzic, "Teknik ve ayakta top tutma istatistiklerini inceledim. Geçen dört maçın sonunda ligdeki en kötü istatistikler bizde. Defansif olarak takımım çok iyi bir performans sergiledi ve görevlerini yeterince iyi yapıyorlar. Trabzonspor defans oynuyor gibi bilgiler yayılıyor ama Sefa, Cardozo, Mehmet, Waris, Yusuf ve Soner'i oynatıyorum. Bunlar ofansif oyuncular. Kağıt üzerinde hücum oynuyoruz ama sahada bu konuda yeterince çaba sarf etmiyoruz. Buna rağmen birçok gol pozisyonuna giriyoruz" ifadelerini kullandı.

"Başkanım İbrahim Bey tedirgin ve taraftarlar sabırsız"

Halilhodzic, fiziksel açıdan her oyuncunun en az 500 metre daha fazla koşması gerektiğini aktardı.Ligde 4 maçtır maç kazanamadıklarını anımsatan Halilhodzic, şöyle devam etti:

"Siz ve taraftarlarımız sabırsızsınız. Ben çok titiz çalışan bir hocayım ancak bazı oyuncularımız titiz çalışmaya alışık değil. O yüzden biraz zamana ihtiyacım var. Başkanım İbrahim Bey tedirgin ve taraftarlar sabırsız. Çünkü taraftara şöyle bir bilgi yayılmış ki 'Vahid hoca gelecek Trabzonspor'u şampiyon yapacak'. Ben burada biraz anlayış istiyorum. Biz bu takımı iki haftada oluşturduk. Transfer yaptık, belki hatalı transfer de yapmış olabiliriz. Yakın zamanda çok iyi olacak ama bu zaman ne zaman gelecek, size kesin bir tarih veremem. Avrupa kupalarında ise çok iyi bir yol çizdik. Ben mesleğimi çok seviyorum ve başkanıma bu konuda söz verdim."

Legia Varşova maçı

Legia Varşova'nın çok iyi bir takım olduğunu vurgulayan Halilhodzic, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Gerçek bir takımları var. Hem defansif hem ofansif anlamda her şeyi oturtmuşlar. Bizim için zor bir maç olacağını söyleyebilirim. İlk maçımızda deplasmandaki galibiyetimizin peşinden şimdi korkmadan ikinci maçı da çok iyi bir şekilde atlatmamız gerekecek. Bunu lafta değil sahada göstermemiz gerekecek. Bu aralar ofansif yönde sorunlarımız var. Umarım yakın bir zamanda bazı oyuncularım ofansif sorumluluklarını daha fazla üstüne alıp bunu düzeltir. Yarın bu zorluklara rağmen olumlu düşünüp maça başlamamız gerekecek."

Maçı kazanmaları durumunda gruptaki durumlarının iyi olacağını ifade eden Boşnak çalıştırıcı, "Kazanmamız durumunda gruptan çıkmamız neredeyse yüzde 90 diyebilirim. Hatta bu maçı alırsak gruptan çıktık diyebilirim. Bu maçı aldıktan sonra bir galibiyete daha ihtiyaç olacak ve gruptan çıktığının tam bir tespiti olur bu" dedi.

Halilhodzic, sakatlıkları geçen Bosingwa ve Yatabare'nin de yarınki maç kadrosunda yer alacağını sözlerine ekledi.

Kevin Constant

Bordo-mavili takımın Gineli futbolcusu Kevin Constant ise çok önemli bir maça çıkacaklarını vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Maç grupta birinci veya ikinci sıraya yerleşme adına önemli. Rakibimizin çok iyi bir takım olduğunu biliyoruz. Biz de çok iyi hazırlandık ve elimizden gelen her şeyi yarın akşam maçı kazanmak için sergileyeceğiz. Biz profesyonel futbolcu olarak hem lig maçlarında hem de Avrupa kupalarında yüzde 100'ü sergileyip performansımızı yüksek tutmalıyız. Trabzonspor geçen sezon Avrupa Ligi'nde güzel bir performans sergiledi. Umarım biz de bu sezon iyi bir performans sergilersek geçtiğimiz sezonki başarıyı geçeriz."

Constant da Halilhodzic ile yaşadığı iddia edilen sorunla ilgili, "Hocamız aslında her şeyi özetledi. Taktiksel anlamda bir şeyleri paylaştık. Patron hocamızdır, o kararları alır ve biz saygı duyarız. İnsani yönden birbirimize saygı duyduğumuz için böyle bir sorun olamaz" diye konuştu.

YORUMLAR