17.05.2015 13:06
Galatasaray'ın UEFA Kupası zaferinin 15. yıl dönümü

Galatasaray Kulübü, 1999-2000 sezonunda kazanılan UEFA Kupası zaferinin 15. yıl dönümü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Sarı-kırmızılıların internet sitesinde yer alan mesajda, dönemin  teknik direktörü Fatih Terim'in ve öğrencilerinin büyük bir mücadele örneği  göstererek kupayı Türkiye'ye getirdiği vurgulanarak, "UEFA Kupası zaferinin 15.  yıl dönümünde, bizlere bu zaferi yaşatan yöneticilerimize, teknik heyetimize ve  sporcularımıza bir kez daha gönülden teşekkür ediyoruz" ifadelerine yer verildi.
 Galatasaray, 1999-2000 sezonunda UEFA Şampiyonlar Ligi gruplarında  üçüncü olarak Avrupa'daki mücadelesine UEFA Kupası ile devam etmiş, finale gelene  kadar İtalya'nın Bologna, Almanya'nın Borussia Dortmund, İspanya'nın Real  Mallorca ve İngiltere'nin Leeds United takımlarını kupanın dışına itmişti.  Sarı-kırmızılılar, 17 Mayıs 2000'de Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da oynanan  finalde ise bir diğer İngiliz ekibi Arsenal'a normal süresi ve uzatmaları 0-0  biten maçın ardından penaltı atışlarıyla üstünlük sağlayarak UEFA Kupası'nı  kazanmıştı. 

YORUMLAR