09.06.2015 10:07
Galatasaray'dan Dani Alves'e servet

Galatasaray, Barcelona'nın Brezilyalı sağ bekini transfer edebilmek için kesenin ağzını ardına kadar açtı.

Dursun Özbek başkanlığındaki Galatasaray Yönetimi, kesenin ağzını açarak, Brezilyalı futbolcunun transferini bir an önce bitirmeye karar verdi. Gözden çıkarılan para ise servet değerinde. Barcelona’daki sözleşmesi biten 32 yaşındaki oyuncu için herhangi bir bonservis bedeli ödenmeyecek. Ancak Sambacı’nın astronomik talepleri var.

Bu doğrultuda güçlü bir pazarlık sürecine başlamak isteyen Sarı-Kırmızılılar, birkaç ödeme kalemini birden devreye sokarak, seneliği 7 milyon Euro’yu bulan bir teklifte bulundu. Buna göre oyuncuya 3 milyon Euro imza parası, 3.5 milyon Euro yıllık ücret, 500 bin Euro da çeşitli sponsorluk anlaşmalarıyla birlikte ödeme yapılacak. Brezilyalı futbolcu, menajerine gelen bu teklifi değerlendirecek.

Taffarel görüşmeye gidiyor

Bir yandan kesenin ağzını açan, diğer taraftan psikolojik olarak oyuncuyu Galatasaray’a hazırlamaya çalışan Sarı-Kırmızılı yönetim, ikna görevini kaleci antrenörü Taffarel‘e vermişti. Daha önceki Brezilya seferinde Alex Telles’le anlaşma yapmayı başaran Taffarel, bu kez Dani Alves’i ikna etmeye çalışacak. Başarılı antrenörün, Alves’le Brezilya’da buluşarak bir görüşme gerçekleştirmesi bekleniyor.

YORUMLAR