12.10.2021 10:16
Galatasaray Stadyumu’nun yeni ismi ne olacak? Galatasaray Stadyumu isim sponsoru kim oldu?

Galatasaray'ın stadyum isim sponsoru olan Türk Telekom ile anlaşması bitti. Taraftarların gözü Galatasaray Stadyumu isim sponsoru kim olacağına çevrildi. Galatasaray Stadyumu açılış tarihi 15 Ocak 2011 yılından bu yana aynı isim sponsoru ile devam ediyordu. Peki Galatasaray Stadyumu yeni ismi ne oldu? Galatasaray Stadyumu isim sponsoru kim oldu?

Galatasaray Kulübü Divan Kurulu ardından 2019 ve 2020 yıllarını kapsayan mali genel kurulda bir araya geliyor. Toplantının en önemi maddesi Ali Sami Yen Spor Kompleksi’nin yeni isim sponsoru olacak. 15 Ocak 2011 tarihinde açılan Galatasaray Stadyumu ilk günden itibaren isim sponsoru Türk Telekom'du. Türk Telekom 10 yıldır süren Galatasaray Stadyumu isim hakkı sponsorluğu geçtiğimiz haftalarda bitti. Taraflar Türk Telekom ile isim sponsoru anlaşması yenilememe konusunda anlaşmasının ardından Galatasaray stadyum yeni isim sponsoru arayışına girmişti. İşte Galatasaray Stadyumu isim sponsoru.

GALATASARAY STADYUMU YENİ İSMİ NE OLDU?

Galatasaray taraftarının merakla beklediği gün geldi. Galatasaray yeni stadyum isim sponsoru anlaşmasını KAP'a bildirdi. Galatasaray isim sponsoru NEF oldu. Galatasaray Kulübü, Timur Şehircilik Planlama A.Ş ile 10 sezon için stat isim hakkına ilişkin sponsorluk ve reklam tanıtım sözleşmesi imzalandığını açıkladı.

Galatasaray Spor Kulübü Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada, işbu tutarın 652 milyon 500 bin TL + KDV'sinin Galatasaray Sportif AŞ'ye, geri kalan 72 milyon 500 bin TL + KDV'sinin ise Galatasaray Spor Kulübü Derneği'ne ödeneceği belirtildi.Galatasaray'ın KAP açıklaması şu şekilde: "Şirketimiz ve Galatasaray Spor Kulübü Derneği ile Timur Şehircilik Planlama A.Ş arasında 5 sezonu opsiyonlu olmak üzere toplamda 10 (5+5) sezon için 725.000.000 TL + KDV değerinde stat isim hakkına ilişkin sponsorluk ve reklam tanıtım sözleşmesi imzalanmıştır. İşbu tutarın 652.500.000 TL + KDV'si şirketimize, geri kalan 72.500.000 TL + KDV ise Galatasaray Spor Kulübü Derneği'ne ödenecektir" ifadelerini kullandı.

Galatasaray yaklaşık 10 yıldır isim sponsoru olan Türk Telekom’dan 80 milyon dolar kazandığı biliniyor. Galatasaray NEF ile gerçekleştireceği iş birliğine ilişkin detaylar 12 Ekim 2021 Salı günü Ali Sami Yen Spor Kompleksi'nde yapılan basın toplantısı sırasında açıklanacak.

Galatasaray isim sponsoru, Galatasaray Stadyumu yeni ismi ve anlaşmaların açıklanacağı basın toplantısı Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Burak Elmas ve Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur'un katılımıyla 12 Ekim 2021 Salı günü saat 12.30’da gerçekleştirilecek.

YORUMLAR