23.05.2015 23:07
Galatasaray-Beşiktaş derbisi için çarpıcı tahminler

Spor yazarları Galatasaray-Beşiktaş derbisini değerlendirdi. İşte çarpıcı yorumlar...

Spor yazarları ligde büyük avantaj yakalayan Galatasaray ile 3 haftada 7 puan kaybederek yarışa havlu atan Beşiktaş'ın derbisini değerlendirdi. İşte o yorumlar...

Ömer Üründül - GALATASARAY NET FAVORİ AMA…

Galatasaray, zihinsel olarak maça çok iyi motive olacağı ve kendi sahasında büyük bir seyirci avantajıyla oynayacağı düşünüldüğünde net favori olarak görünüyor. Bir de Beşiktaş'ın derbilerde bir başarısızlığı var. Ama bu Galatasaray mutlaka kazanacak demek değildir. Normal bir takımla dahi oynasa her maçın tehlikeli olduğunu gördük son haftalarda. Beşiktaş'ın da kendi hesabı ve şansı var elbette ama favori Galatasaray.

Ahmet Çakar - BEŞİKTAŞ RAHATLIĞI AVANTAJA ÇEVİREBİLİR

Derbi Galatasaray açısından çok önemli. Kazandıklarında çok ama çok büyük bir avantaj elde edecekler. Hatta şampiyon oldular bile diyebiliriz. Ama Türk futbolunda geçen yıllar bize şunu göstermiştir ki derbilerin favorisi yoktur. Bir takımın formu, puan ihtiyacı ve kadro durumu ne olursa olsun dezavantajlı takımın kazandığını da çok defa gördük. Bu maçı banko Galatasaray kazanır demek derbilerin tarihini bilmemek demektir. Bu maç her türlü skora açıktır. Üstelik Beşiktaş'ın üzerinden olumsuz bir yük kalktı. Şampiyonluk bitti. Bu onlara büyük bir rahatlık getirebilir. Ya da kaybedecek neyimiz kaldı diyerek ortaya iyi bir oyun koymalarını sağlayacaktır.

Metin Tekin - MORAL BOZUKLUĞU MU RAHATLIK MI KAZANACAK?

Beşiktaş'ın bu maça çıkacağı durum moral bozukluğu mu yoksa bir rahatlık mı? TT Arena'da oynanacak derbide işte bu psikolojik soru belirleyici olacaktır. Beşiktaş'ın moral bozukluğu Galatasaray'ın lehine olur. Ama şampiyonluk iddiası kalmayan Beşiktaş'a bu durum sahaya rahatlık olarak yansırsa siyahbeyazlıların lehine bir sonuç çıkabilir.

Levent Tüzemen - GALATASARAY BU FIRSATI GERİ TEPMEZ

Galatasaray'ın son dönemde Beşiktaş'a karşı hem içeride hem de dışarıda psikolojik bir üstünlüğü var. Bu tablo Galatasaray'ı derbide bir adım önde gösteriyor. Seyirci desteği Galatasaraylı futbolculara büyük güç olacaktır. Bilic sezon sonu olmayacağını biliyor, Beşiktaşlı futbolcular da ilk iki için şanslarının olmadığının farkındalar. Beşiktaş derbi motivasyonuyla oynarsa keyifli bir maç izleriz. Ancak şampiyonluk konusunda yüzüp yüzüp kuyruğuna gelen Galatasaraylı oyuncuların bu kısmeti geri tepmeyeceklerini düşünüyorum.

Gürcan Bilgiç - GALATASARAY BU FİNALİ KAYBETMEZ

Galatasaray kendi sahasında oynayacağı bu finalde kaybetmez. Taraftarın coşkusuyla üç maçtır hem moral olarak hem de güven olarak erozyon yaşayan Beşiktaş'a karşı tüm silahlarını kullanacaktır. Stadın atmosferi de bunun için en büyük yardımcısı olur. Beşiktaş'ın tek şansı rahmetli Süleyman Seba'nın "Şerefli ikincilikler" sözünü yaşatan ortamdan rövanşı alma isteği. Galatasaray'a karşı şampiyonluklar kaybettiler, haksızlığa uğradıklarını iddia ettiler. Bunun refleksi bu maça yansır mı? Duruma baktığımızda ne taraftarda ne takımda ne de yönetimde bu motivasyon yok.

İskender Günen - HER SONUCA AÇIK DERBİ

Derbide şampiyonluk için mutlak üç puanı alması gereken taraf Galatasaray. Beşiktaş ise geçen haftaki kayıp 3 puandan sonra şampiyonluk yarışında yok ama hala ikincilik için şansı var. Bu maçta baskı daha fazla Galatasaray'ın üstünde. Kendi sahasında taraftarıyla bütünleşerek kendilerine gereken puanı almak için mücadele edecekler. Yalnız şartlar ne olursa olsun bu bir derbi maçı. Her türlü sonuç ortaya çıkabilir.

YORUMLAR