01.12.2021 07:01
Bileti kesiliyor! Pereira görüşme odasına

Olimpiakos ve Göztepe maçları sonrası yönetim kurulu kazan kaldırdı. Vitor Pereira’yla yolların ayrılmasını isteyen çok sayıda yönetici, Rize maçı öncesi yapılacak toplantıda Ali Koç’tan hocanın ipini çekmesini isteyecek.

Başkan Ali Koç’un Galatasaray derbisi öncesi, “Sonuç ne olursa olsun hocamızın arkasındayız” açıklamasıyla rahat bir nefes alan Vitor Pereira, galibiyetle kazandığı krediyi çabuk tüketti. Olimpiakos ve Göztepe maçları sonrası yönetim kurulu kazan kaldırdı. Pereira’yla yolların ayrılmasını isteyen çok sayıda yönetici, Rize maçı öncesi yapılacak toplantıda Ali Koç’tan hocanın ipini çekmesini isteyecek.

İNANCINI KORUYOR

Göztepe maçı sonrasında bir kere daha hedef tahtası hâline gelen Pereira ligin uzun bir maraton olduğunu hatırlatırken “Puan farkı çok ama oynanacak maçlar da çok. Savaşıp hedefimize ulaşacağız” diyerek şampiyonluk inancını koruduğunu söylüyor.

EN AZ ŞUT ÇEKİLEN MAÇ

Puan puan eriyen Fenerbahçe hızla şampiyonluk rotasından çıkarken, kötü istatistiklerini de geliştiriyor. Göztepe karşısında kaleyi görmekte zorlanan sarı lacivertliler, 2014-15’ten bu yana en az şut çektiği maçı oynadı. Kaleye sadece 4 şut atan Fenerbahçe, aynı rakamı daha önce Galatasaray derbisinde Aykut Kocaman’la görmüştü.

PEREIRAİLE TAKIM ARASINDA İPLER KOPTU

Göreve geldiği günden bu yana yaptığı tercihler sorgulanan Vitor Pereira’ya yönelik eleştiriler takıma da sirayet etti. Geride kalan 21 resmî maçın tamamında farklı kadrolar kullanan, son olarak üçlü sistemden vazgeçen hocanın oyuncuların mevkileriyle de sürekli oynaması göze batıyor. Performans düşüklüklerinde de en büyük sebebin Pereira’nın tarzından kaynaklandığını düşünen oyuncularla Hoca’nın arasında artık kapanması imkânsız bir boşluk oluşmuş durumda. Son olarak İrfan Can Kahveci ve Mesut Özil’in Pereira’ya gösterdiği tepkiler isyanın dışa vurumu olarak yorumlandı.

CRESPO PARLADI

Galatasaray’ı yıkan golle dikkatleri üzerine çeken Miguel Crespo, Göztepe maçındaki performansıyla da alkış aldı. Yıldız isimler arasında çok göze batmayan Portekizli, en çok ikili mücadele kazanma (15/13), top kapma (10), pas arası yapma (5), sahipsiz top(7)istatistiklerinde sahanın en iyisi oldu.

SALONA KAPANDILAR

İzmir’den yaralı dönen Fenerbahçe, sahasında oynayacağı Rize maçının hazırlıklarına salonda başladı. Aşırı rüzgâr sebebiyle salona sığınan sarı lacivertlilerde tedavileri süren Altay ve Valencia da bireysel çalışmalar yaptı

YORUMLAR