31.08.2014 18:13
Mersin İdmanyurdu zemini sağlama almak istiyor

Mersin İdmanyurdu Kulüp Başkanı Kahramanlı, "Bize verilen raporda zeminde sorun olmadığı bildirilmişti ama dün gördük ki o tablo Mersin'e yakışmadı" dedi.

Spor Toto Süper Lig'de Mersin  İdmanyurdu-Beşiktaş maçına ev sahipliği yapan Mersin Stadyumu'ndaki zemin  sorununun çözümü için çalışma başlatılacağı bildirildi. Kulüp başkanı Ali Kahramanlı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ligin  ilk karşılaşmasında Türkiye'nin en iyi stadında oynadıkları halde zeminde ciddi  sıkıntılar yaşadıklarını söyledi. Beşiktaş karşılaşması öncesinde Gençlik Spor İl Müdürlüğü  yöneticilerine sıkıntıyı aktardıklarını ifade eden Kahramanlı, şöyle devam etti: "Zeminin sıkıntısını aslında Adanaspor'la yaptığımız açılış maçında da  gördük. Ardından Gençlik Spor İl Müdürlüğündeki yöneticilerle zeminin hızlı bir  şekilde yapılması konusunda görüşerek, çimci arkadaşımızı çağırdık. Onun verdiği  rapor doğrultusunda çimin lig maçına yetişeceği ve sıkıntı olmayacağını öğrendik.  Gerekli müdahale yapıldı ama maalesef dün gördüğünüz gibi çok kötü bir zemin  ortaya çıktı. Hakikaten o zemin o stada yakışmıyor. Adanaspor maçında iki, dün de  bir futbolcumuz sakatlandı. Açık konuşmak gerekirse Gençlik Spor İl Müdürülüğünde  çalışan arkadaşlarımızın bu konuda eksikliği var. Bize verilen raporda zemin  sorunu olmadığı bildirilmişti ama dün gördük ki o tablo Mersin'e yakışmadı. Bugün  Türkiye Mersin stadının zeminini konuşuyor."
 

Zeminin iyileştirilmesi için hızlı hareket etmek zorunda olduklarını  belirten Kahramanlı, "Konunun uzmanlarıyla bir araya gelip eylem planı  belirleyerek, zemini stada yakışır hale getireceğiz. Federasyon başkanımızla da  görüştük. Yarın İstanbul'da yine görüşerek ne yapabileceğimizi konuşacağız.  Onların da desteğini alıp İnşallah önümüzdeki dönemde zeminle ilgili ne yapılması  gerekiyorsa hızlı şekilde yapacağız" dedi.
 
Zeminin futbolcular için büyük risk oluşturduğunun altını çizen  Kahramanlı, takıma ciddi yatırım yaparak iyi futbolcular transfer ettiklerini  kaydetti. Sorun giderilmediği takdirde hem kendi takımlarında hem de misafir  takımda ciddi sakatlıklar yaşanabileceğine işaret eden Kahramanlı, bu nedenle en  kısa sürede zemini sağlama almak istediklerini aktardı.
 
"Gerekirse 3-5 maçımızı dış sahada yapacağız"
 
Kahramanlı, takımın yeniden Süper Lig'e çıkmasıyla maçlarını Mersinli  taraftarların önünde oynamak istediklerini fakat zeminde karşılaşılan tablo  sonrasında bunun mümkün olmayacağını söyledi.
 
En kısa zamanda değerlendirme yaparak maçları nerede oynanacakları  konusuna karar vereceklerini ifade eden Kahramanlı, "Gerekirse 3-5 maçımızı dış  sahada yapacağız. Eski stadımız Tevfik Sırrı Gür Stadı'nı da yeniden  yapılandıracağız. Onu da yarın federasyon başkanımızla görüşüp, bu konuda hızlı  bir şekilde karar vermek zorundayız" diye konuştu.
 
Beşiktaş karşısında takımın performansını da değerlendiren Kahramanlı,  her şeye rağmen futbolcularının elinden geleni yaptığını belirtti.
 
En büyük şanssızlıklarının zemin olduğunu vurgulayan Kahramanlı, "Biz  daha iyi mücadele ettik, daha iyi koştuk. Tabi şanssızlıklar oldu.  Pozisyonlarımız vardı. Bunları değerlendirebilseydik, ilk golü bulsaydık belki  maç sonucu farklı olabilirdi. İlk maçlarda yenebilir, yenilebilirsiniz. Fakat 2-3  hafta sonra Mersin İdmanyurdu daha iyi olacak. Beşiktaş'ı da tebrik ediyoruz."

YORUMLAR