27.05.2014 18:40
Kayseri Erciyes Hikmet Karaman ile yolları ayırdı

Kayseri Erciyesspor Kulübü Başkanı Ziya Eren, teknik direktör Hikmet Karaman ile yolları ayırdıklarını açıkladı. Eren, 'Hikmet hoca ile görüşlerimiz maalesef örtüşmemektedir' dedi.

Kayseri Erciyesspor Kulübü Başkanı Ziya Eren yaptığı yazılı açıklamasında, "Daha önce de basın aracılığı ile belirttiğim üzere çok değerli hocamız Sayın Hikmet Karaman ile bugün itibari ile toplantımızı yapmış bulunmaktayız. Kulübümüzün geleceği ve önümüzdeki sezon planlaması ile ilgili konuların görüşüldüğü toplantıda maalesef hocamızın beklentileri ile kulübün imkanları örtüşmemektedir. İkinci bir görüşmeye kadar hocamız ile önümüzdeki sezon için anlaşma sağlanamamıştır. İlk yarı takımımızın teknik yönetimini çok zor şartlarda üstlenip, kulübümüzü süper ligde tutma başarısını göstererek tüm Kayseri halkını ve Erciyesspor camiasını sevince boğan Hocamıza ve teknik heyetimize ne kadar teşekkür etsek azdır" dedi.
Hedeflerimiz örtüşmemektedir

Eren, başkanlığı süresince kulübün maddi yükünü tek başına çektiğini belirterek, "Şükürler olsun ki Kayseri halkı ve Erciyesspor camiası maddi olarak olmasa bile manevi olarak hep arkamdaydılar. Ama ne var ki futbol bir rekabet oyunu ve rekabet ettiğimiz diğer kulüpler ile başa çıkabilmek için güçlü destekçilerimize ve finansal yapıya ihtiyacınız var. Gönül ister ki önümüzdeki sene Erciyessporumuz için en iyisi olsun fakat en iyiyi oluşturmak için camiadan ve şehrimizden görmüş olduğumuz maddi destek maalesef yeterli değil. Benim yapmış olduğum fedakarlığın da bir yere kadar olduğu düşünülürse, çok değerli hocamızın önümüzdeki sene hedefleri ile Erciyessporumuzun hedefleri maalesef örtüşmemektedir. Bu durumdan dolayı değerli Hocamız Hikmet Karaman ile ikinci bir görüşmeye kadar yollarımızı ayırmış bulunmaktayız" ifadelerini kullandı.
YORUMLAR