26.10.2021 07:03
Fenerbahçe’de suçlu avı: Taraftar istifaya çağırdı, Koç Pereira’yı işaret etti

Trabzon'da hakeme kesilen fatura, Alanyaspor maçı sonrası yönetimin önüne geldi. Taraftar yönetimi istifaya çağırdı. Başkan Ali Koç ise taraftara kısmi hak verirken "Kadro yeterli" diyerek teknik direktör Vitor Pereira’yı işaret etti! Devre arasında önemli takviyeler yapması beklenen sarı lacivertlilerin Altay, Szalai ve Kim'i takımda tutması zor gibi gözüküyor.

Sezona şampiyonluk hedefiyle başlayan Fenerbahçe, Kadıköy'deki Sivas beraberliğiyle sallanmış, ilk yenilgiyi ise Başakşehir deplasmanında almıştı. Sonrasında gelen üç maçlık galibiyet serisi ve liderlikle keyfi düzelen sarı lacivertliler önce Trabzon'a sonra Alanya'ya yenilip zirveden hızla inince camia karıştı. Trabzon yenilgisini hakemle açıklayan sarı lacivertliler, Kadıköy'deki Alanya mağlubiyetine gerekçe bulamayınca âdeta suçlu avı başladı. Taraftar, yönetimi istifaya davet ederken Başkan Ali Koç, topu Pereira'ya attı!

KOÇ HESABA ÇEKECEK

Vitor Pereira'nın Antwerp beraberliği sonrası yaptığı "Avrupa Ligi'ni kazanacak seviyede değiliz" açıklamasına tepkiler henüz dinmemişti ki, Başkan Ali Koç "Kadromuz her iki kulvarı da kaldıracak kapasitede. Yoğun takvim de bahane olamaz" çıkışıyla Hoca'yı kontrada bıraktı. Alanya yenilgisi sonrası "Ali Koç istifa" başlığı sosyal medyada manşet olurken Vitor Pereira da eleştirilerden nasibini aldı. Pereira ile bir toplantı yapacak olan Başkan Ali Koç'un kötü gidişin devam etmesi hâlinde radikal kararlar alması bekleniyor.

DEĞİŞEN ÇOK, DEĞİŞİM YOK!

Her maça farklı on birlerle çıkan Fenerbahçe'de en yoğun rotasyon hücum hattında yaşanıyor. 3- 4-3 dizilişinden taviz vermeyen Vitor Pereira, 10 lig maçında 8 defa ileri üçlüyü değiştirdi. Bu bölgede on farklı oyuncu görev alırken ışık veren tek isim Enner Valencia oldu.

ARIZA BELİRLENDİ: VURUŞ EKSİKLİĞİ

Alanya karşısında baskın oyununa rağmen kaybeden Fenerbahçe'de problem tespit edildi. Teknik direktör Vitor Pereira, Alanyaspor maçı sonrası son vuruş beceriksizliğinden yakınırken "Aslında her şeyi yapıyoruz ama pozisyonları cömertçe harcıyoruz. Bunu aşmalıyız" uyarısı yaptı

ALTAY, SZALAI, KIM… GİDECEKLER Mİ?

Fenerbahçe rotadan sapınca transfer için birçok isim ortaya atılmaya başlandı. Sarı lacivertlilerin şampiyonluk için devre arasında önemli takviyeler yapacağı iddiaları öne sürülüyor. Yönetim ve teknik heyet hiç istemese de Altay, Szalai ve Kim için gelen teklifler devre arasında zorlayıcı olabilir. Özellikle Juventus, Chelsea ve A. Madrid başta olmak üzere çok sayıda talibi olan Szalai'nin elde tutulması zor görünüyor.

KONYA'DA SAHADALAR

Fenerbahçe'de cezaları biten Altay Bayındır ve Kim ile sakatlıktan tamamen kurtulan İrfan Can Kahveci, Konya deplasmanında sahada olacak. Kadronun bankoları Altay ve Kim'in yanı sıra Pereira hücum hattındaki problemleri çözeceğine inandığı İrfan Can'ı da on bire hazırlıyor.

Kaynak : Türkiye Gazetesi
YORUMLAR