13.10.2021 06:09
Eski Fenerbahçeli Steven Caulker'dan ayrılık yorumu: İronik

Fenerbahçe’de Trabzonspor maçı öncesi millîlerin formu güven veriyor. Valencia tarihe geçti, Kim asist yaptı. Pelkas golü hatırlarken Szalai maçın adamı oldu. Son olarak Serdar Dursun, Türkiye’nin Katar umudunu taze tutan ateşi yakmayı başardı. Fenerbahçe kariyeri kısa süren ve Vitor Pereira'nın istememesi üzerine Steven Caulker, ayrılığıyla ilgili konuşdu.

Fenerbahçe, Trabzonspor maçına millîlerinden mahrum hazırlansa da onlardan gelen haberlerle moral buldu. Serdar Aziz’in sakatlığı endişeye sebep oldu ama gururlar peş peşe geldi. Sahnede ilk parlayan isim Min-Jae Kim oldu. Kim, 7 Ekim’de Güney Kore’nin İran’ı 2-1 yendiği maçta 89’da gelen golün asistini yaptı. Ertesi gün Macaristan-Androrra maçında gecenin adamı Szalai olurken Enner Valencia, Ekvador’un Bolivya’yı 3-0 devirdiği karşılaşmada ağları iki defa havalandırarak ülke tarihine geçti. Valencia, 33 gollük rekorunu 10 Ekim’de Venezuela karşısında 34’e çıkardı.

SERDAR COŞTURDU

Yunanistan’ın Gürcistan deplasmanındaki galibiyetini perçinleyen isim ise Dimitrios Pelkas oldu. Yunan yıldız, 90+5’te skoru 2-0’e taşıyan vuruşu yaparak yaklaşık 5,5 aylık gol hasretine de nokta koydu. Ancak bütün bu performansları bırakan performansa Serdar Dursun imza attı. Fenerbahçe’nin golcüsü, millî formayla çıktığı ilk maçta ağları havalandırarak sadece sarı lacivertlileri değil bütün Türkiye’yi sevindirdi. Serdar attığı golle Letonya karşısında galibiyet arzusunu ateşledi, Katar umudumuzu sürdürdü.

ÖMER FARUK DERSİ...

FERDİ VE BERKE’YE BEYAZ KORUMASI!

Geleceğin yıldızı olarak gösterilen Ömer Faruk Beyaz’ı bütün çabalarına rağmen elde tutmayı başaramayan Fenerbahçe, benzer bir ayrılık yaşamamak için kolları sıvadı. Avrupa devlerinin yakın takibinde olan Ferdi Kadıoğlu ve Berke Özer’le yeni sözleşme için görüşmeler başladı. Sarı lacivertliler hem bedavaya gitmelerini önlemek hem de Türk statülerinden faydalanmak için iki genç oyuncunun mukavelesini uzatmak istiyor.

TİSSERAND SEVİNCİ

Sivas karşılaşmasında yaşadığı sakatlık sebebiyle,4lig,2Avrupamaçı kaçıran Marcel Tisserand geri döndü. Tedavisi tamamlanan Kongolu stoper, dün ilk defa takımla çalıştı. Trabzonspor mücadelesinin kadrosunda yer alacak Tisserand’ın maç eksiği sebebiyle yedek soyunması bekleniyor.

SERDAR’A GÖZLÜK

Türkiye’nin Norveç’le oynadığı maçta yüzüne darbe alan Serdar Aziz’in tedavisi sürüyor. Tecrübeli oyuncunun Trabzon karşılaşmasında oynamasına engel bir durum görünmüyor. Serdar’ın dev maçta gözüne herhangi bir darbe gelmemesi için özel bir gözlükle sahaya çıkacağı belirtiliyor.

CAULKER’DAN İTİRAF

Yaz başında transfer olduğu Fenerbahçe’den maç oynamadan ayrılan Steven Caulker, Vitor Pereira’nın kendisini istememesi için “İronik” yorumu yaptı. Caulker buruk da olsa “Bana karşı açık ve netti. Bu konuda hiçbir kötü düşüncem yok” diyerek Pereira’ya kırgın olmadığını dile getirdi.

Kaynak : Türkiye Gazetesi
YORUMLAR