28.05.2014 20:10
Emanuel Eboue açıkladı, 'Evet doğru'

2011 yılında menajeri Boissau’yu aradan çıkarıp Ali Egesel aracılığı ile G.Saray’a imza attığı için FIFA’lık olan Eboue konu hakkında açıklamalarda bulundu.

FIFA’nın kendisine verdiği 1.1 milyon euroluk tazminat cezası ve bu bedelin ödenmemesi halinde sahalardan men cezası alma ihtimali bulunan Emmanul Eboue, bu konu hakkında özel açıklamalarda bulundu. Eboue, eski menajeri Boissau’nun FIFA’ya şikayeti nedeni ile aldığı ceza hakkında “ Evet, böyle bir ceza aldığım doğru. Ancak benim son dakikaya kadar böyle bir ceza aldığımdan haberim yoktu. Çünkü Belçika’daki avukatımız bu konuyu ihmal etmiş ve duruşmalara dahi gitmemiş. Böyle bir konudan son anda haberim oldu. Çünkü ben futbol oynuyorum ve gerisini bilmem, gerisine karışamam. Bu konuyu takip etmesi gereken avukatın ihmali nedeni ile olay bu noktaya geldi. Sahalardan men edilmek istemem.
RANDEVU ALIP FIFA’YA GİDECEĞİM

Şimdi Fransa’da yeni bir avukat ile anlaştım. FIFA ile kendisi görüşüp olayı çözmeye ve bizim de savunma yapmamızı sağlamaya çalışıyor. Gerekirse randevu alıp bende FIFA’ya gideceğim. Savunma hakkımı kullanmak istiyorum” diye konuştu.
YORUMLAR