09.09.2014 19:27
Cenk Tosun'un dobra açıklamaları

Beşiktaş'lı Cenk Tosun takımı ve kendi hakkında ilginç açıklamalarda bulundu. Bu sezon 15 gol atacağını iddia eden Cenk, geçen sezon 13 gol atmıştı.

Beşiktaşlı futbolcu Cenk Tosun, geçen sezon  Gaziantepspor formasıyla ortaya koyduğu performansın üstüne çıkarak daha çok gol  atmayı hedeflediğini söyledi.
 

BJK TV'ye açıklamalarda bulunan siyah-beyazlı futbolcu, geçen sezon 13  gol attığını anımsatarak, "Bu sene en az 15 gol atmayı hedefliyorum" dedi.
 
Takıma faydalı olmayı istediğini vurgulayan Cenk, "Şampiyon olmak  istiyoruz. Süleyman Seba sezonu olduğu için bu sezonun önemi daha da arttı.  Şampiyonluk için tüm forvetlerin daha çok gol atması gerekiyor. Bu sene takımdan  fazla oyuncu ayrılmadı. Nokta transferler yaptık. Geçen sezon stat olmadığı için  ikincilik belki de şampiyonluk kaçtı" ifadelerini kullandı.
 
Türk futbolcuların yetenekli olduğunu anlatan genç oyuncu, şunları söyledi: "Alman disipliniyle gelişmek, gurbetçi oyuncuların avantajıdır.  Almanya'da küçük yaşlarda bile A takım sistemiyle çalıştırıldık. Türkçe'ye hakim  olduğum için uyum sorunu yaşamadım. Beşiktaş'a geldiğimde de arkadaşlarım beni  çok sıcak karşıladı. Futbol takımı değil aile havasındayız. Bu durum sahaya  olumlu yansıyor, bizi güçlendiriyor. Arkadaşlarımla çok iyi anlaşıyorum. Olcay,  Uğur ve Necip ile uzun süredir tanışık olduğum için daha çok vakit geçiriyorum."
 
"Çocukluğumdan beri Beşiktaşlıyım"
 
Cenk Tosun, çocukluğundan beri Beşiktaşlı olduğunu, tuttuğu takımdan  teklif geldiği dönemde sevinçten havalara uçtuğunu dile getirdi.
 
Geçen yıl da transferi için iki kulüp arasında görüşmeler olduğunu  hatırlatan siyah-beyazlı futbolcu, "Ben anlaşmıştım ama iki kulüp anlaşamamıştı.  Devre arasında anlaşma sağlandı. Hayallerim gerçek oldu. Burada büyük işler  yapmak için çalışacağım" dedi.
 
Beşiktaş ile sözleşme imzalamasının ardından eski kulübü  Gaziantepspor'un taraftarların, kendisine yönelik tepki verdiğini anlatan Cenk,  "Bunlara çok üzüldüm ama ben sezon sonuna kadar eski takımım için elimden geleni  yaptım. Oynamak için fedakarlıklar yaptım. O nedenle sezon sonunda ameliyat olmak  zorunda kaldım" ifadelerini kullandı.
 
"Yedek kalmayı sevmiyorum"
 
Siyah-beyazlı futbolcu, yedek kalmayı sevmediğini, bu durumun moralini  bozduğunu ifade ederek, "Herkesin formayı alması için çok çalışması gerekiyor.  Gol vuruşlarımın iyi olduğuna inanıyorum. İki ayağımı da kullanabiliyorum. Hücuma  çıkışlarda ilk metrelerde sıkıntı yaşıyorum. O yönümü geliştirmem gerekiyor"  ifadelerini kullandı.
 
Bu sezon üç kulvarda mücadele edeceklerine dikkati çeken Cenk, "O  nedenle her pozisyonda çok oyuncu olması avantaj. Rotasyonlar olacak. Her maça  aynı takımla çıkılmaz. Kimin oynadığı önemli değil. Önemli olan takımın  kazanması. Bizim için Avrupa'da rakip fark etmiyor. Zor rakiplere karşı daha iyi  oynuyoruz. Gruptan çıkacağımıza inanıyorum" diye konuştu.
 
Takımda herkesin teknik direktör Slaven Bilic'e güvendiğini anlatan  Cenk, şunları kaydetti: "O bizi güzel yerlere taşıyacak. Demba Ba, Sivok ve Uğur Boral  deneyimli oyuncular. Onlar bize ağabeylik yapıyor. Maçlara motive ediyor. Saha  içi ve dışında bizlere yardımcı oluyor. Bu sene Beşiktaş'ın yılı olacak.  Şampiyonluğu daha çok istiyoruz. Geçen sezonki takımımızı koruduk ve kaliteli  oyuncularla takviyeler yaptık. Taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Bizi her zaman  destekliyorlar. Zor maçlar oynayacağız. Tribünleri doldurmalarını rica ediyorum. Stadımız bittikten sonra bizi kimse tutamayacak."

YORUMLAR