12.05.2015 14:15
Fenerbahçe Ülker'de hedef büyük

THY Avrupa Ligi'nde Dörtlü Final'de mücadele edecek Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımı'nın oyuncularından Preldzic ile Sipahi, şampiyonluk için iddialı konuştu.

THY Avrupa Ligi'nde Dörtlü Final'de mücadele edecek Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımı'ndan Emir Preldzic ile Kenan Sipahi, İspanya'nın başkenti Madrid'de Real Madrid, CSKA Moskova ve Olympiakos takımlarının katılımıyla 15-17 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek Dörtlü Final'i, AA muhabirine değerlendirdi.

Fenerbahçe Ülker takımının Dörtlü Final'i uzun süredir hedefinde tuttuğunu dile getiren Preldzic, "Şimdi daha da çok çalışmamız lazım. THY Avrupa Ligi'nde son dört takım arasına kalmış olmak yeterli bir başarı değil. Kazanabilecek güçte bir takımımız var" diye konuştu.

Dörtlü Final'de yer alan tüm takımların şampiyonluk için sahaya çıkacaklarını anlatan Preldzic, şöyle konuştu:

"Aynı şekilde dört takımın da kazanma şansı bulunuyor. Bu hedef için daha da çok çalışıp, Madrid'de hazır durumda olmak istiyoruz. Kazanma şansımız var. İyi bir atmosfer bizi bekliyor" ifadelerini kullandı. İlk kez Dörtlü Final oynayacağız. İlk yılımızda kazanmamız sürpriz olabilir belki ama bu tip sürprizler yaşanıyor. Bizim bunu başaracak gücümüz olduğuna inanıyorum. Umarım da sonunda kazanan biz oluruz."

"Başarının gelmesi için her şey yapıldı"

Fenerbahçe Ülker'in genç oyuncusu Kenan Sipahi ise Dörtlü Final'de yer almanın büyük önem taşıdığını belirterek, "Önünüze böyle şanslar geldiğinde, değerlendirmeniz gerekiyor. Değerlendirebilmek için de çok çalışmalısınız" dedi.

Kariyerinde 4 farklı kulüple 8 THY Avrupa Ligi şampiyonluğu bulunan başantrenörleri Zeljko Obradovic'in kendilerine konuşmalar yaptığını dile getiren Kenan, şöyle devam etti:

"Hocamız bize birçok konuda avantajımız bulunduğunu söylüyor ve bizi motive ediyor. Orada başarı kazanabilmek için elimizden geleni yapacağız. Fenerbahçe Ülker'in şampiyonluğu sürpriz olmaz çünkü 8 şampiyonluk yaşamış bir başantrenör var başımızda. Takımdaki oyunculara baktığınızda çok kaliteli isimler var. Sezonun genelinde iyi bir performans ortaya koyduk. Bu nedenle de şampiyonluğu sürpriz olarak görmemiz mümkün değil. Bence Dörtlü Final'de her şey sıfırlanıyor. Toplam iki maç oynayacaksınız. Kendinizi ve neler yapabileceğinizi biliyorsunuz. İyi oynadığınız maçları hatırlıyorsunuz. Bu da öz güveninizi yüksek tutuyor." 

YORUMLAR