05.08.2015 16:07
Fenerbahçe‘de Van Persie gelişmesi

Hollanda basını, Van Persie'nin Pereira'yı ikna ettiğini ve bu akşamki zorlu mücadelede ilk 11'de görev yapacağını öne sürdü.

Robin van Persie, ilk maçta 68. dakikada oyuna dahil olmuştu. Hollandalı yıldız müsait bir pozisyonda topu ıskalarken, fiziki anlamda hazır olmadığı görülmüştü. 31 yaşındaki forvetin bu akşamki karşılaşmada da yedek soyunması bekleniyordu. Ancak Hollanda basını ve Van Persie’ye yakın kaynaklar, oyuncunun ilk 11 konusundaVitor Pereira’yı ikna ettiğini öne sürdü. 
Yıldız futbolcu, yaptığı son açıklamada, “Her şeyimle oynamaya hazırım” demişti. Van Persie’nin idmanlarda sergilediği performans ve oynamayı çok istemesi sonrası Vitor Pereira’nın oyuncusunu ilk 11’e aldığı kaydedildi. 31 yaşındaki golcünün kadroya girmesinin ardından Moussa Sow’un yedek kulübesine çekilmesi bekleniyor. 

Pereira’nın Van Persie’yi kaç dakika sahada tutacağı da merak konusu. 90 dakikayı tamamlayacak kondisyona sahip olmadığı konuşulan Hollandalı süperstarın en fazla 60 dakika sahada kalabileceği belirtiliyor.

YORUMLAR