05.09.2015 19:45
Fatih Terim'den Volkan yorumu

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, yarın oynanacak Hollanda maçı öncesi önemli açıklamalarda bulundu.

"Volkan Demirel benim evladım ve ülkemize hizmet etmiştir. Hollanda maçından 24 saat önce sizin soracağınız sorunun ve benim vereceğim cevabın kimseye bir faydası yok. Söyleyeceğim her şey spekülasyona yol açar. Milli Takım'da 3 kaleci daha var, onları da düşünelim. Volkan Demirel'in bu 3 kaleciye destek vermesi gerekir."

Hollandalı gazetecinin 'Türk futbolundaki sorun nedir?' sorusuna cevap veren Terim, "Bizim sorunlarımız size göre biraz değişik. Bizim sıkıntımız hiçbir zaman skorlar olmadı. Hollanda skor eleştirisi yapabilir. Bizim daha öte sorunlarımız var. Bunu herkesin bilmesini isterim. İstatistiğe bakıldığı zaman herşey orada yazıyor. Esas önemli olan Türk futbolunun istenen yere gelmesidir. Bu durum bir turnuvaya katılmaktan daha önemlidir. Ben bu görev için 7 yıllığına imza attığımda, bir şampiyonaya götürmek ya da götürmemek için gelmedim.

Van Persie ve Sneijder ile ilgili soruları da cevaplayan Terim, "Sneijder ve van Persie dünyanın tanıdığı oyuncular. İki büyük Türk kulübünün oyuncusu olmaları sempatikliğe yönlendiriyor. Sneijder, beraber çalıştığım bir oyuncum. Futbolculuğu hakkında konuşmaya gerek yok." dedi.

Letonya maçındaki hakem eleştirisi hatırlatılan Terim, "Ben hakemle ilgili konuyu canım yandığı için değil, hepimizin canı yandığı için söyledim. Ama görüyoruz ki canı yanmayanlar var. Onların da canı biz kazanınca yanıyor.

YORUMLAR