26.11.2014 19:40
Bilic, 'Gruptan çıkmayı garantilemek için oynayacağız'

Beşiktaş Teknik Direktörü Bilic, UEFA Avrupa Ligi C Grubu'nda deplasmanda Yunanistan'ın Asteras takımıyla oynayacakları maçın sonucunda gruptan çıkmayı garantileyecek skoru almak istediklerini söyledi.

 Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, UEFA Avrupa Ligi C Grubu'nda yarın deplasmanda Yunanistan'ın Asteras takımıyla oynayacakları maçın sonucunda gruptan çıkmayı garantileyecek skoru almak istediklerini söyledi.


Karşılaşmanın oynanacağı Theodoros Kolokotronis Stadı'nda düzenlenen basın toplantısına futbolcu Serdar Kurtuluş'la katılan Bilic, gruptan çıkmak için üç takımın şansı olduğunu hatırlatarak, şu ifadelerini kullandı:

"İyi bir pozisyondayız ama yarın her şey değişebilir. İyi bir rakip ve iyi organize oluyorlar. Kendi sahalarında iyi oynuyorlar. Oldukça zor maç olacak. Kazanmak için, gruptan çıkmayı garantilemek için sahaya çıkacağız. Son maçı beklemek bizim açımızdan iyi olmaz. Rakibe saygı duyuyoruz. Biz de iyi bir çıkış içerisindeyiz. Türkiye'de lideriz, Avrupa'da zirvedeyiz. Yarın yine iyi bir maç oynayıp, yapmamız gerekeni yapacağız."

"Bir puan için oynamayacağız"

Siyah-beyazlı takımın teknik direktörü, gruptan çıkmak için kendilerine bir puanın yettiğini ancak yarın sahaya beraberlik için çıkmayacaklarını dile getirdi.

Tecrübeli teknik adam, maçtaki oyun planını açıklayamayacağını aktararak, şunları söyledi:

"Bir puanın bize yetmesi üzerimizdeki gerginliği alıyor. İtalyanlar 20 yıl önce bir puan kendilerine yettiği zaman bunun için oynardı. Ya da bunun en iyi örneği Yunanistan Milli Takımı. 2004'ten bu yana bu kadar sert savunma yapan bir takım görmedim. Bir puanın bize yetiyor olması oyun planımızı değiştirmez. Türkiye'de çoğu takıma karşı hücum oynuyoruz. Antrenman sistemimiz de bu yönde. Oyun planımızı değiştirmemiz söz konusu değil. Tabii ki çılgın da oynamayacağız."

"Şampiyonlukları konuşmak için çok erken"

Bir basın mensubunun "Türkiye'de mi Avrupa'da mı şampiyon olmak isterseniz?" şeklindeki sorusu üzerine, Bilic şunları kaydetti:

"Büyük hedeflerimiz var. Ligde ve Avrupa'da şampiyon olmak harika olur ama kibirli davranmak istemiyoruz. Bunun için çok erken bir dönemdeyiz. Kasım ayında olduğumuzu unutmamalıyız. Şampiyonluklardan bahsetmek için çok erken. Şimdiden şubat ve mart aylarını düşünmeye başlarsak başarılı olamayız. Türkiye'de her takım için lig önemli hedef. Ama bu bizim için Avrupa'nın önemsiz olduğu anlamına gelmez."

"Franco'nun dönmesinden memnunum"

Hırvat teknik adam, Kasımpaşa maçında kırmızı kart cezalısı olduğu için oynayamayan savunma oyuncu Pedro Franco'nun takıma dönüşünden memnun olduğunu dile getirdi.

Galatasaray derbisine kadar zorlu bir maç temposuna girdiklerini vurgulayan Bilic, "Pedro'nun dönmesinden memnunum. Kasımpaşa maçında da önemli savunma yaptık. Kazanma şansımızı azaltmadan, akıllı rotasyonlar yapmalıyız. Bu sadece Pedro'nun pozisyonu için değil, her mevki için geçerli" diyerek sözlerini tamamladı.

Serdar: "Gruptan lider çıkmak istiyoruz"

Siyah-beyazlı futbolcu Serdar Kurutuluş, çok yoğun bir maç temposuna girdiklerini vurgulayarak, şöyle konuştu:

"Asteras maçı bizim için çok önemli. İyi bir başlangıç yaptık. Asteras takımı ciddiye alınması gereken bir rakip. Oynama imkanı verdiğinizde çok iyi oynuyorlar. En tehlikeli silahları kontra ataklar. Zorlu bir mücadele olacak. Bizim takım olarak ne yaptığımız önemli. İyi mücadele edip Beşiktaş'a yakışır futbolla kazanmak istiyoruz. Lider olarak dönmeyi amaçlıyoruz. Ülke puanını da yükseltmek önemli. Umarım ülkemize güzel döneriz."

Serdar son zamanlardaki performansıyla ilgili soruya, "Takım oyuncusuyum. Önemli olan sahaya çıkıp en iyisini yapmak. Her zaman bunun için sahaya çıkıyorum ve takım da kazanınca mutlu oluyorum" cevabını verdi.

YORUMLAR