18.01.2014 10:10
Belözoğlu, 'İnşallah şampiyon olacağız'

Fenerbahçe'nin kaptanı Belözoğlu, 'İnşallah ikinci yarıda da ilk yarıda gösterdiğimiz performansı gösterirsek, ligi şampiyon olarak bitireceğimizi ümit ediyorum' dedi.

Fenerbahçe Futbol Takımı'nın kaptanı Emre Belözoğlu, sarı-lacivertlilerin ikinci yarı için hazırlıklarını sürdürdüğü Antalya kampında FB TV'ye yaptığı açıklamada, kendilerinden beklentinin çok yüksek olduğunu belirterek, şunları kaydetti: "En büyük rakibimiz yine kendimiziz. Rakipler de iyi transferler yaptı, iyi kadroları var. Hepsine saygı duyuyoruz. Sekiz puanlık fark bir avantaj gözükebilir. Ama kaybettiğiniz zaman çok çabuk da kapanabilecek bir fark. Bunu böyle bilmek lazım. Bu bir baskı stres oluşturmalı. Ama her maç ayrı ayrı konsantre olursak, yine bu ligin favorisiyiz. Bu avantajı yitirmemek adına takım arkadaşlarım iyi çalışıyor. Yakın dönemde ben de onlara katılacağım." Uzun süredir sakatlık yaşayan ve takımla çalışmalara başlayan milli futbolcu, 1 hafta 10 güne kadar hazır hale geleceğini dile getirdi. Sakatlıkların futbolcuyu psikolojik olarak da etkilediğini söyleyen Emre, şu ifadeleri kullandı:
"Kasımpaşa'da Orhan Şam ile Galatasaray'da Bruma sakatlıklar geçirdi. Onlara geçmiş olsun diyorum. Futbolcu için sakatlık kolay psikoloji değildir. Ben bunu yaşadığımdan daha iyi biliyorum. O arkadaşlarımıza Allah'tan acil şifalar diliyorum. Kendi sakatlığım ile ilgili de şu an daha garanti gidiyorum. Yavaş yavaş takımdaki yerimi almaya başladım. Tam hazır halde takımdaki yerimi almam ise 1 hafta 10 günü daha bulacak."  Kampın ağır geçtiğini anlatan milli futbolcu, şunları kaydetti: Ersun hoca, sağolsun arkadaşlarımızı oldukça yoruyor. Bunun semeresini arkadaşlarımız ileride görecek. Takım fizik olarak, dün yine gösterdi ki ekstra bir duruma gelmek üzere. Ligin ilk yarısında da diğer takımlardan farkımız bu fiziki durumumuz ve iştahımızdı, bu da farkı getirdi. İnşallah ikinci yarıda da ilk yarıda gösterdiğimiz performansı gösterirsek, ligi şampiyon olarak bitireceğimizi ümit ediyorum. Torku Konyaspor maçıyla birlikte beklentileri karşılayacak bir Fenerbahçe olacaktır."  

Takım kaybederken de taraftarın alkışlayacağı bir Fenerbahçe'nin sahada olacağını vurgulayan sarı-lacivertli takımın kaptanı, "Bu taraftar her şeyin en güzeline layık ama oyuncudaki o mücadeleyi, hırsı, kaybetmeme isteğini gördüğü zaman zaten bizim taraftarımız evine yenilsek de mutlu bir şekilde gidecektir. İnanıyorum 2. devre taraftarımız ve camiamız böyle bir takımla karşılaşacak. İlk yarı da onları mutlu eden takım 2. yarı da onları mutlu etmeye devam edecek, inşallah" diyerek sözlerini tamamladı.

YORUMLAR