28.12.2014 23:03
Aykut Kocaman isyan etti, 'Niye işgüzarlık yapıyorlar'

Torku Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Beşiktaş maçının ardından açıklamalarda bulundu.

orku Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Beşiktaş'a sahalarında 2-1 yendikleri maçın ardından çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Aykut Kocaman'ın maç sonu ilk açıklamaları şöyle: "Son iki hafta gibi olmayacağı belliydi. Futbolda Fenerbahçe, Beşiktaş'a Galatasaray'a yenilmek ayıp değil. Bazen iyi oynarsınız, bazen kötü oynarsınız. Ancak iki haftadır kötü sonuçlar aldık. Bu maçı kurgularken, kafa kafaya oynanacak bir maç düşünüyorduk. Zaman zaman bizim üstünlüğümüz, zaman zaman onların üstünlüğü olmasını bekliyorduk. Ancak daha farklı oldu. Son derece üstün bir şekilde oynadık. Tüm oyunun kontrolünü elimizde tuttuk. Beşiktaş'ın kalemize 5 ya da 6 topu var, bunlardan ikisi gol oldu. Söyleyecek çok da bir şey yok."
"Beşiktaş oynayabiliyorsa oynasın"

"Bu takımların sahadaki hakemlerden desteğe ihtiyacı yok. Niye işgüzarlık yapıyorlar? Djalma'nın pozisyonu çok net. Bırakın oynasın takımlar. Bırakın Beşiktaş oynayabiliyorsa oynasın, büyük takımlar zaten güçlü. O pozisyon dönüyor sonra kalemize gol oluyor. 6. hakemlere ihtiyaç yok o zaman. Konya'nın da ihtiyacı yok hakeme Beşiktaş'ın da." Aykut Kocaman'ın basın toplantısındaki açıklamaları ise şöyle: Torku Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Beşiktaş'a 2-1 yenildikleri maça ilişkin, "Eşitliği sağlamak ve öne geçmek için yeteri kadar pozisyonumuz oldu ancak kalemize gelen ilk 3 topun 2'sinin gol olmasıyla taraftarımız önünde savrulduk" dedi. Aykut Kocaman, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, Beşiktaş karşılaşması öncesindeki iki maçta da 5'er gol yiyerek kolay rastlanmayan bir durumla karşılaştıklarını söyledi. Beşiktaş maçı öncesi bu durumun duygusal ve fiziksel anlamda kendilerini zorladığını belirten Kocaman, "Beşiktaş, ligin en organize, en hızlı atağa çıkan ve topun akışını en iyi yapan takımı. Dolayısıyla sahasının merkezini kontrol altına almak zorundaydık. Maça başladığımız ve bitirdiğimiz andan itibaren Beşiktaş'a karşı oyunun kontrolünü elimizde tuttuk" diye konuştu.

Aykut Kocaman, futbol adına doğruları yaptıklarını ama gol vuruşlarında başarısız olduklarını ifade ederek şöyle devam etti: "Eşitliği sağlamak ve öne geçmek için yeteri kadar pozisyonumuz oldu ancak kalemize gelen ilk 3 topun 2'sinin gol olmasıyla taraftarımız önünde savrulur gibi olduk. Tekrar toparlandık, penaltıyla kendimize geldik. Ritim bulduk ama ondan sonra zaman yetmedi. Bu tür büyük maçlarda yenilmek ayıp değil. Ayıp olan elinizde, cebinizde ve hücrelerinizde var olanları vermemekti. Bugün bunu bütün takım yaptı, yine de olmadı. Hem futbolcu arkadaşlarımı, hem de Beşiktaş'ı kutluyorum."

"Transferlerle ilgili haberler yanlış"

Aykut Kocaman, Torku Konyaspor'un etrafında dönen transferlerle ilgili haberlerin yanlış olduğunu, şu anda herhangi bir pozisyonda arayışlarının olmadığını aktardı. Bu hafta içinde yönetimle oturup neleri yapacaklarını konuşacaklarını ifade eden Kocaman, şunları kaydetti:

"Yarının takımını kurgularken bunun kolay olmayacağını biliyorduk. Futbolun doğrularını ve gerçeklerini bütün oyuncu arkadaşlarımıza anlatacağız. Buna ikna olan, kafasında futbol oynamak isteyen ve yardımlaşmayı seven bir takım haline getireceğiz. Buna açık olan, isteyen herkese kapımız açık. Eğer kafasında başka planları olan varsa yapabileceğimiz bir şey yok. 16 puana da kimse aldanmasın. İkinci yarıdan itibaren yavaş yavaş futbolun doğrularına giden, birbirine yardım eden, tasada ve sevinçte birbirini destekleyen bir takım olmaya çalışacağız. Bunu yapabilirsek ilerleyeceğiz."

YORUMLAR