31.08.2016 23:33
A Milliler ümit verdi

Türkiye ve Rusya A Milli Futbol Takımları arasında oynanan hazırlık maçı 0-0 berabere sonuçlandı.

2018 Dünya Kupası Elemeleri öncesi A Milli Futbol Takımımız, Rusya ile karşı karşıya geldi. Antalya'da oynanan mücadele 0-0'lık eşitlikle sonuçlandı.

Millilerimiz kalede Volkan Babacan, savunmanın sağında Şener, solunda İsmail Köybaşı, stoperde Serdar Aziz ve Çağlar Söyüncü, savunma önünde Mehmet Topal ve Ozan Tufan, önlerinde Hakan Çalhanoğlu, kanatlarda Volkan Şen ve Emre Mor, ileride Cenk Tosun 11'iyle maça başladı.

20. DAKİKADAN SONRA OYUNUN TEK HAKİMİ

Ay Yıldızlılarımız, ilk 20 dakikada rakibi karşısında etkili olmakta zorlanırken, topla oynama yüzdesinde önde olmayı sürdürdü. 20. dakikada Emre Mor'un geliştirdiği atakla ilk kez Rusya kalesinde etkili olan Millilerimiz, 26. dakikadaki su molasına kadar Rusya kalesine yüklendi ancak sonuç alamadı.

Devrenin geride kalan 20 dakikasında oyunun hakimi olan Millilerimiz, kalabalık Rus savunmasını aşmakta güçlük çekti. Sürekli kanatlardan ceza sahası içine girmeyi deneyen takımımız sonuç alamadı ve ilk yarı 0-0'lık eşitlikle sonuçlandı.

15 DAKİKA BOCALADIK, SONRA YİNE KONTROLÜ ALDIK

İkinci yarının başında Kaan Ayhan ve Hasan Ali Kaldırım oyuna dahil olurken, Volkan Şen ve İsmail Köybaşı kenara geldi.

İkinci yarının başında Rusya, kısa paslarla etkili olmaya çalıştı ancak pozisyon üretemedi. Millilerimiz ise 60. dakikadan itibaren oyuna ağırlığını koymaya başladı ve oyunun hakimi oldu. 61'de Yunus Mallı, 62'de Enes Ünal oyuna dahil oldu. 67'de ise Serdar Aziz yerine Ahmet Çalık oyuna girdi.

Özellikle Emre Mor ekseninde gelişen ataklarla etkili olan Ay Yıldızlılarımız, 69. dakikada Mehmet Topal ile bir gol buldu ancak ofsayt gerekçesiyle geçerli olmadı.

EMRE MOR RESİTAL SUNDU

Emre Mor'un adeta resital sunduğu bölümlerde Rusya kalesine etkili ataklar yapan Millilerimiz, 74 ve 77'de iki kez gole yaklaştı fakat sessizliği bozamadı. Emre Mor, 85. dakikada yerini alkışlarla Okay Yokuşlu'ya bıraktı.

Kalan dakikalarda da sıcak havaya rağmen gol bulma çabalarını sürdüren Millerimiz, aradığı golü bulamadı ve mücadele 0-0'lık eşitlikle sona erdi.

YORUMLAR