23.10.2021 17:40
Son dakika! İllere göre haftalık vaka yoğunluğu haritası: Kastamonu zirve yaptı

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından 'İllere göre haftalık vaka yoğunluğu haritası'nı paylaştı. 9-15 Ekim arasında vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre en çok artan iller, Kastamonu, Zonguldak, Karabük, Kilis, Tunceli, Ardahan, Çankırı, Kahramanmaraş, Osmaniye, Erzincan oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, haftalık koronavirüs vakasının yer aldığı haritayı sosyal medya hesabından paylaştı. Bakanı Koca yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "9-15 Ekim arasında, 100 bin kişi içinde bir haftalık toplam yeni Covid-19 vaka sayısı il bazında neydi? Yaşadığınız, gidip geldiğiniz ildeki durumu haftalık İnsidans haritamızdan öğrenebilirsiniz."

9-15 Ekim arasında, 100.000 kişi içinde bir haftalık toplam yeni Covid-19 vaka sayısı açıklandı. Zonguldak vaka sayısında zirveyi gördü.

İLLERE GÖRE HAFTALIK VAKA SAYISI AÇIKLANDI

VAKA YOĞUNLUĞU HARİTASI

9-15 Ekim arasında vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre en çok artan illerimiz: Kastamonu, Zonguldak, Karabük, Kilis, Tunceli, Ardahan, Çankırı, Kahramanmaraş, Osmaniye, Erzincan.

22 EKİM KORONAVİRÜS TABLOSU

Sağlık Bakanlığınca dün açıklanan tabloya göre, 363 bin 553 Kovid-19 testi yapılırken, 28 bin 192 kişinin testi pozitif çıkmış, 228 kişi vefat etmişti.

Kaynak : İHA
YORUMLAR