15.09.2021 15:22
Pfizer başvuru yapacak: Aşı 6 aya iniyor

ABD'de kullanımına onay verilen ilk aşı firması Pfizer, 6 ay ile 5 yaş arasındaki çocuklara koronavirüsü aşısı yapılması için ABD Gıda ve İlaç İdaresi'ne başvuru yapacağını belirtildi.

Amerikan ilça şirketi Pfizer'in kasım ayında ABD Gıda ve İlaç İdaresi'ne (FDA) 6 ay ile 5 yaş arasındaki çocuklara koronavirüs aşısı yapılması için başvurucu yapacağı belirtildi.

Politico’nun haberine göre, Pzifer şirketi finans direktörü Frank D’Amelio, yaptığı açıklamada, Pfizer ve Biontech şirketlerinin kasım ayında 6 ay ve 5 yaş aralığındaki çocuklara Kovid-19 aşısı yapılması için FDA’dan onay almak için başvuruda bulunacaklarını söyledi.

ÖNCELİK 5-11 YAŞ

Pfizer, daha önce 5-11 yaşlarındaki çocuklara aşı uygulanmasına yönelik onay başvurusu yapacağını açıklamıştı. D’Amelio, 6 ay ile 5 yaş arasındaki çocuklar için aşı onay başvurusunun, 5-11 yaş aralığı için yapılacak başvurudan sonra işleme konulacağı bilgisini paylaştı.

FDA tarafından ağustos ayında onaylanan Pfizer/Biontech aşısı, ABD’de kullanımına onay verilen ilk tam lisanslı Kovid-19 aşısı olmuştu. Pfizer/Biontech ve Moderna aşıları, Avrupa İlaç Ajansı (EMA) tarafından 12 yaşından büyükler için onaylanmıştı.

YORUMLAR