23.09.2021 09:49
Koronavirüs hemşiresinden anne şefkati: Pozitif çıkan oğlu ve eşine bakıyor

Giresun'da Tirebolu Devlet Hastanesi'nin Kovid-19 servisinde yoğun bakım hemşiresi olarak çalışan Ayşegül Bektaş, eşi ve çocuğu ile birlikte koronavirüse yakalandı. Kendisi 3, eşi 2, oğlu ise 1 doz aşı olan Bektaş, kendisi grip gibi atlattığından eşi ve çocuğuna bu süreçte 'anne şefkati' ile hemşirelik yapıyor.

Giresun’da Tirebolu Devlet Hastanesi'ndeki Kovid-19 servisinde hemşire olarak görev alan Ayşegül Bektaş, üç doz aşısını yaptırarak süreci tamamlamasına rağmen koronavirüse yakalandı. Eşi ve oğlunun da koronavirüs testleri pozitif çıkan Bektaş, hastalık sürecini yaptırılan aşı dozuna göre geçirdiklerini ifade etti.

Aşı olduğu için hastalığı hafif geçirdiğini söyleyen Bektaş, şöyle konuştu: "Hiçbir aşı yüzde 100 koruma sağlamaz. Fakat aşı olmak hastalığı ağır atlamanın, hastaneye kaldırılmanın ve hatta ölümün önüne geçebilir. Bunun için mutlaka aşı olunmalıdır. Ben üç doz aşı olduğum için grip gibi virüsü gibi hafif atlatıyorum, iki doz aşı olan eşim biraz daha ağır geçiriyor ve hastanede tedavi altında."

"Bir doz aşı olan oğlum ise hastalığa daha ağır yakalandı, oksijen tedavisine varana kadar rahatsızlandı, ağır ateş nöbetine girdi. Şuanda durumları iyi. Eğer aşı olmasaydı çok daha ağır sonuçlar yaşayabilirdik. İki ki aşı olmuşuz ve mutlaka aşı olunmalıdır. Bizim aile için bir örnek oldu, aşı olmanın önemini öğrendik"

"BİR DOZUN BİLE FAYDASI OLDU"

Hemşiresi olduğu Kovid servisinde hem tedavi gören hem de eşi ve çocuğuna hem hemşirelik yapan Ayşegül Bektaş, "Biz işyerimizde veya aile içerisinde korunabiliyoruz ama çevrede korunamıyoruz. Mutlaka bir yerden virüs bulaşıyor ama nerden olduğunu bilemiyoruz. Bu nedenle herkesin aşı olmasını tavsiye ediyorum. Çevremizden bir yerden mutlaka bulaştığı için biz kendimizi koruyamıyoruz ama aşı bizi koruyor. Ben bir yılı aşkın süredir Kovid servisinde hemşirelik yapıyorum üç doz aşımı oldum. Bu aşı sayesinde kendimi korudum ama ailemi koruyamadım. Şuan ben hafif grip gibi atlatıyorum ama iki doz ve bir doz aşı olan eşim ve oğlum tedavi altında. Ben de onlara hem refakatçilik yapıyorum hem de hemşirelik yapıyorum. Dışardan her türlü bulaşıya karşı mutlaka aşı olunmalıdır“ diye konuştu.

Aşı olmakta geç kalmışlığın pişmanlığını yaşadıklarını belirten hemşire Ayşegül Bektaş’ın tedavi altında bulunan eşi ve oğlu ise bir ve iki doz aşı olmanın dahi faydalarını gördüklerini ifade ederek, mutlaka aşı olunmasını tavsiye ettiler.

Kaynak : İHA/GİRESUN
YORUMLAR