04.10.2019 19:40
Kopan parmağıyla hastane hastane gezdi

Tekirdağ’da bir fabrikada meydana gelen iş kazasında bir işçinin parmağı koptu. 3 hastane gezen işçinin parmağı, İstanbul'da sevk edildiği özel hastanede yerine dikildi.

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren bir fabrikada, Serkan Uzun isimli işçi elini makineye kaptırdı. Kaza sonucu parmağı kopan Uzun, ambulansla Kapaklı Devlet Hastanesine götürüldü.

Özel hastaneye yönlendirildi

İddialara göre, talihsiz işçi, Kapaklı Devlet Hastanesindeki yetkililer tarafından kendisini tedavi edecek yeterli donanıma sahip olmadığı gerekçesiyle özel bir hastaneye yönlendirildi. Özel hastaneye başvuran Uzun, başka bir ilçedeki devlet hastanesine gönderildi.

"Çektiğim acıyı bir tek ben bilirim"

Son çare olacak başka bir ilçedeki devlet hastanesine giden Serkan Uzun, "Sabahtan beri çektiğim acının haddi hesabı yok. Parmağımın yarısı yok, çektiğim acıyı bir tek ben bilirim" dedi.

"Yapabileceğimiz bir şey yok"

Kardeşinin bir türlü tedavi olamadığını belirten ağabey Hakan Uzun, "Çerkezköy Devlet Hastanesine getirdik. Burada Ortopedi Bölümü bakıp ‘yapabileceğimiz bir şey yok’ dedi. Bir iğne vurup, parmağı buzdolabına koymamızı söylediler" dedi.

Kopan parmağı yerine dikildi

Serkan Uzun'un son olarak İstanbul'daki bir özel hastaneye sevk edildiği, burada geçirdiği operasyonla kopan parmağın yerine dikildiği, sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Kaynak : İHA
YORUMLAR