16.09.2021 13:26
Son dakika! Haftalık vaka haritası açıklandı: Rize yine zirvede!

Son dakika haberi: 4-10 Eylül arasında 100 bin kişide görülen haftalık vaka haritası açıklandı. Rize, 488,15 ile en fazla vakanın görüldüğü il olarak bu hafta da zirvedeki yerini korudu.

Sağlık Bakanı Fahrettin koca, kişisel sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda haftalık vaka haritasını açıkladı. 100 bin kişide görülen vaka oranlarının en yüksek olduğu 10 Kilis, Erzincan, Malatya, Karabük, Kastamonu, Erzurum, Adıyaman, Kayseri, Tokat, Sinop olurken Bakan Koca, bu illerde yaşayanları daha dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Paylaşımında, "4-10 Eylül arasında, 100.000 kişi içinde bir haftalık toplam yeni Covid-19 vaka sayısı neydi? Yaşadığınız, gidip geldiğiniz ildeki durumu haftalık İnsidans haritamızdan öğrenebilirsiniz." ifadelerini kullanan Koca, vaka artışı gösteren 10 ili gösteren grafiğin altına ise "4-10 Eylül arasında vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre en çok artan 10 ilimiz: Kilis, Erzincan, Malatya, Karabük, Kastamonu, Erzurum, Adıyaman, Kayseri, Tokat, Sinop! Bu illerden birindeyseniz şimdi daha da dikkatli olmalısınız." notunu düştü.

,

15 EYLÜL KORONAVİRÜS TABLOSU

YORUMLAR