18.09.2021 00:13
Biontech aşısının 3'üncü dozu sadece yaşlılara uygun görüldü

ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) bünyesinde düzenlenen bir panelde, Pfizer-Biontech tarafından üretilen Kovid-19 aşısının üçüncü dozu yalnızca yaşlılara uygun görüldü.

Koronavirüse karşı en etkili aşı olarak kabul edilen Pfizer-Biontech'in 3'üncü dozu konusunda önemli bir gelişme yaşandı.

ABD'de federal düzeyde yapılan panelde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı Pfizer-BioNTech aşısının 3'üncü dozunun sadece yaşlılara uygulanması görüşü benimsendi.

18 KİŞİDEN 16'SI HAYIR DEDİ

ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) bünyesinde gerçekleştirilen panelde, Pfizer-BioNTech 3'üncü doz aşısının yaşlılar için uygun olduğu yönünde tavsiye kararı çıktı. Panelde, aşının 16 yaş üstü herkese uygulanması konusunda yapılan oylamada 18 kişiden 16'sı ''hayır'' oyu kullandı.

Paneldeki oylamanın bir bağlayıcılığı olmasa da çıkan sonucun ABD Başkanı Joe Biden'ın 20 Eylül itibariyle başlatmayı düşündüğü takviye dozların uygulama planının hayata geçirilmesini zorlaştırması bekleniyor.

Biden geçen ay alışılmadık bir şekilde, yetkili kurumların incelemesini beklemeden 20 Eylül'de Kovid-19'a karşı 3'üncü doz aşı uygulamasının başlayacağını açıklamıştı.

Kaynak : AA
YORUMLAR