08.09.2014 16:02
'Torba tasarı' TBMM Genel Kurulu'nda

TBMM Genel Kurulu'nda, İş Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nın son bölümü üzerinde görüşmeler başladı.

TBMM Genel Kurulu, TBMM Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı başkanlığında toplandı. Bahçekapılı, 5 AK Parti Grup Başkanvekili ile 185 milletvekilinin, "torba tasarının" da aralarında bulunduğu 4 tasarı ve bir teklifin görüşülmesi için Meclis'in olağanüstü toplanmasına ilişkin TBMM Başkanlığı'na yaptığı başvuru ile TBMM Başkanlığı'nın TBMM Genel Kurulu'nun toplanmasına ilişkin çağrı yazısını okuttu.  Görüşmeler öncesinde, AK Parti, CHP, MHP ve HDP'nin grup başkanvekilleri ile milletvekilleri, İstanbul Mecidiyeköy'deki inşaatta yaşanan asansör kazasında hayatını kaybeden 10 işçinin ailelerine başsağlığı diledi.
Olağanüstü toplanan TBMM Genel Kurulu'nda, kamuoyunda "torba tasarı" olarak bilinen İş Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nın, 127-148 maddelerini içeren 6. ve son bölümü görüşülüyor. Tasarı üzerinde ilk sözü MHP Grubu adına Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan aldı.

YORUMLAR