12.05.2021 21:00
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, İmran Han ile görüştü

Son dakika haberine göre... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pakistan Başbakanı İmran Han ile telefonda görüştü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pakistan Başbakanı İmran Han ile telefonda görüştü.

İSRAİL'İN SALDILARI KONUŞULDU

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede, Türkiye-Pakistan ilişkilerini geliştirecek adımlar ile İsrail'in Filistin'de gerçekleştirdiği saldırılar başta olmak üzere bölgesel konular ele alındı.

Son Dakika... İsrail'in Lid kentinde sokağa çıkma yasağı Son Dakika... İsrail'in Lid kentinde sokağa çıkma yasağı Son Dakika Haberi...İsrail'in Lid kentinde artan şiddet olayları nedeni ile OHAL ilan edilmesinin ardından yerel saatle 20.00 ile 04.00 arasında sokağa çıkma yasağı uygulanmasına karar verildi.

İsrail'in Gazze'ye saldırıları! Zarar 3.5 milyon dolar İsrail'in Gazze'ye saldırıları! Zarar 3.5 milyon dolar İsrail'in Gazze'ye saldırıları sürüyor. Yazılı açıklama yapıldı. İ İsrail'in saldırıları sonucu Gazze Şeridi'nde meydana gelen zararın ilk belirlemelere göre 3,5 milyon dolara ulaştığı bildirildi.

İSRAİL'E CAYDIRICI BİR DERS VERİLMESİ İÇİN ÇALIŞMALARIN ÖNEMİNE İŞARET EDİLDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, İsrail'in Kudüs, Gazze, Mescid-i Aksa ve Filistinlilere yönelik saldırıları ile insanlık ve hukuk dışı uygulamalarına karşı somut adımlar atılması için girişimlerini sürdürdüklerini belirterek uluslararası camianın İsrail'e güçlü ve caydırıcı bir ders vermesi için Türkiye ve Pakistan'ın birlikte yapacağı çalışmaların önemine işaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Pakistan Başbakanı İmran Han, birbirlerinin Ramazan Bayramı'nı da tebrik etti.

Rusya’dan İsrail ve Filistin’e teklif Rusya’dan İsrail ve Filistin’e teklif Rusya, İsrail ile Filistin arasındaki barış süreci çabalarını hızlandırmaya hazır olduklarını duyurdu.

ABD’li aktör Mark Ruffalo’dan işgalci İsrail’e yaptırım çağrısı! ABD’li aktör Mark Ruffalo’dan işgalci İsrail’e yaptırım çağrısı! ABD’li sinema oyuncusu ve yönetmen Mark Ruffalo, sosyal medya hesabı twitterdan yaptığı paylaşımda İsrail’in Filistinlilere yönelik zulmüne karşı yaptırım çağrısında bulundu.

ABD'den İsrail ve Filistin açıklaması ABD'den İsrail ve Filistin açıklaması ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, İsrailli mevkidaşı ile görüştü. Taraflara tansiyonu düşürme ve şiddete son verme çağrısı yapan Blinken'ın İsrail'e başsağlığı dilerken Filistinliler için dilememesi dikkatlerden kaçmadı.

YORUMLAR