01.04.2014 16:54
Melih Gökçek'ten seçim sonuçlarıyla ilgili açıklama

Melih Gökçek, Ankara'da seçim sonuçlarına yapılan itirazlarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Melih Gökçek'in açıklamalarının satır başları
Yaptığımız itirazlar neticesinde 10 bin civarında oyumuz artacak.

Seçimlerde 50'ye 39 diye tahminde bulunmuştum. 124 bin oy iptal edildi. Yaptmış olduğumuz tetkiklerde yanılma olmadı. Arada açık ara fark olduğu ortaya çıkıyor.
Dün ve bugün özellikle CHP milletvekilleri, adayı mansur Yavaş Kılılçdaroğlu insanları sokağa döküyorlar. Ankara'da seçim kurulları üzerinde çok ciddi baskı kurulmak isteniyor. Ankara'da çıkacak olaylardan CHP sorumludur.
Bu olayların biteceğini sanmıyorum. berkin'in ölümünden sopnra marjinal gruplar sokağa döküldü. Kılıdaroğlu başta olmak üzere 'Derhal sokaklardan çelikn' dendi. Bıçakla kesilir gibi küt diye bir anda kesildi. Gezi olaylarında kesilmiş miydi? Hayır. Şu anda da sokağa çıkmak için aynı talimat verildi. Buradan savcılara da suç duyurusunda bulunuyorum. Kılıçdaroğlu ver Mansur Yavaş ya bu olayları engellerler ya da yarın adalet önünde hesap verirler. Milletimiz bu tahriklere gelmesin.
Ankara'da bize destek veren herkese teşekkür ediyorum. MHP'de Mansur Yavaş'a 8 puan destek gitti. Özellikle cemaat kapı kapı dolaştı. CHP'nin de oylarıyla bu oy alındı. 3'lü bir ittifak yapıldı. Bu ittifakın neticesinde baronlar güçlendi. Oyumuzu da 7 puan artırmış bulunuyoruz. Özellikle Başbakanımıza da teşekkür ediyorum. Bu büyük pay Sayın Başbakanımıza aittir.

YORUMLAR