06.01.2014 14:44
Karaca'nın cenazesi toprağa verildi

Geçirdiği kalp krizi sonucu 59 yaşında hayatını kaybeden Şükrü Karaca'nın cenazesi, Gölbaşı Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Karaca için Kocatepe Camisi'nde öğle namazının ardından düzenlenen cenaze törenine, Karaca'nın ailesi ve yakınları, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM Başkanvekilleri Sadık Yakut ve Meral Akşener, CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, CHP Genel Başkan Yardımcıları Umut Oran, Haluk Koç, Nihad Matkap, Adnan Keskin, Gürsel Tekin, Sezgin Tanrıkulu, AK Parti Genel Başkan Danışmanı Yalçın Akdoğan, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, siyasetçiler ve vatandaşlar katıldı.Karaca'nın eşi Nesrin Karaca taziyeleri kabul etti. Namazın ardından Kılıçdaroğlu, Karaca'nın tabutunu cenaze aracına doğru bir süre taşıdı.
Kocatepe Camisi'ndeki törenin ardından Karaca'nın cenazesi Gölbaşı Mezarlığı'nda toprağa verildi. Şükrü Karaca, 1956'da Tokat'ın Reşadiye ilçesinin Kabalı köyünde doğdu. Öğretmen okulunu bitirdi. İlkokul öğretmenliği sırasında hukuk fakültesini bitirdi ve bir süre avukatlık yaptı. 1996'dan sonra DYP'de danışmanlık görevini yürüttü.Evli ve iki çocuk babası Karaca, son olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun danışmanlığını yapıyordu.

YORUMLAR