18.12.2013 11:56
İzzetbegoviç, 'Erdoğan cesur bir lider'

Bakir İzzetbegoviç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın cesur bir lider olduğunu belirterek, 'Kendisi sadece Türkiye’nin değil İslam dünyasının da lideri' dedi.

Bosna Hersek Üçlü Devlet Başkanlığı Konseyi’nin Boşnak Üyesi Bakir İzzetbegoviç,  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın cesur bir lider olduğunu belirterek, ‘’Kendisi sadece Türkiye’nin değil İslam dünyasının da lideri’’ dedi. Bakir İzzetbegoviç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye’de son günlerde yaşanan gelişmeleri takip ettiğini belirtti. Başbakan Erdoğan’la birlikte Türkiye’nin ekonomik ve siyasi bir güce kavuştuğuna işaret ederek, ‘’Türkiye son yıllarda her alanda gelişti. Bu gelişmelerden bizler de mutlu olduk. Bu nedenle Başbakan Erdoğan’a herkesin sahip çıkması lazım’’ diye konuştu.
İzzetbegoviç, Başbakan Erdoğan’ın sadece Türkiye’nin lideri olmadığını, aynı zamanda kendilerinin de lideri olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi: ‘’Başbakan Erdoğan cesur bir lider, kendisi sadece Türkiye’nin değil İslam dünyasının da lideri çünkü dünya çapındaki Müslümanlar, Erdoğan'ın küresel anlamda, onların çıkarları için çalıştığını biliyor ve kendisine değer veriyor.’’

YORUMLAR